Cigány nőket vertek meg Szigetváron
Mik ezek?
X
Sárközi Józsefnét és tizenhét éves lányát kedden este egy sötét, belvárosi parkban támadták meg
A „Kisvárosban” gyorsan terjednek a hírek. Miután csütörtökön délelőtt az eset nyilvánosságra került, akiket csak megkérdeztünk a településen, mindannyian tudtak a történtekről, sőt, ahogy az lenni szokott, többen hozzá is toldottak a valósághoz. Az egyik kocsmában például arról beszéltek érdeklődésünkre, hogy a két nőt valósággal „agyonverték, földbe döngölték a szkinhedek”. Mások arról véltek tudni, hogy egy szórakozóhelyen történt a támadás, szóváltást követően, megint mások pedig arról, hogy egy „egész különítmény” érkezett akkor éjjel Szigetvárra „cigányokat verni”.
Azután megtaláltuk a leginkább érintetteket, azaz a támadás két sértettjét, akik készségesen elmondták, mi is történt velük pontosan.
Sárközi Józsefné és tizenhét esztendős leánya aznap este fél tízkor éppen hazafelé tartottak. Egy kivilágítatlan, éjjel néptelen, belvárosi parkon kellett átvágniuk lakásuk irányába, amikor rájuk támadtak.
– Öt férfi tűnt elő váratlanul a sötétből – idézi fel rémtörténetét az asszony –, akik se szó, se beszéd ütöttek. Egy, a tarkómat ért ökölcsapást követően elveszítettem egyensúlyomat és a földre zuhantam. Ez sem volt azonban nekik elég, ütöttek, rugdostak, ahol értek, egyik társuk pedig még biztatta is őket. Úgy emlékszem, öt percig is eltarthatott – mondta Sárközi Józsefné.
– Nekem az volt a szerencsém, hogy el tudtam menekülni – jelentette ki Melinda. – Amikor megláttam, hogy baj van, azonnal rohanni kezdtem. Az egyik férfi üldözött, de szerencsére gyorsabb voltam. Befutottam egy kocsmába segítséget kérni, majd valaki értesítette a rendőröket.
– Nyilván azért hagyták abba az ütlegelést, mert úgy gondolták, a lányom biztosan hívja a rendőröket, és megijedtek. Lehet, hogy agyon is vertek volna, ha Melinda nem tud elmenekülni, arra pedig gondolni is rossz, mi lett volna, ha ő is a kezükbe kerül – mondja Sárközi Józsefné, aki zúzódásokat szenvedett, többek között a mellkasán. – A társaság a vasútállomás irányába kezdett futni, ahol később rájuk találtak a rendőrök.
– Egyértelmű – jelentették ki mindketten –, hogy azért bántottak, mert romák vagyunk. Korábban soha nem láttuk őket.
A két nő szerint a támadók közül többen terepszínű nadrágot, bakancsot, és „bomberdzsekit” viseltek, arcukat sállal takarták el. A nők szerint hajuk egészen rövidre nyírt volt, és furcsa tetoválások is voltak rajtuk, egyiküknek még a fején is.
A támadás elszenvedői szerint nemcsak ők, hanem minden roma fél Szigetvárott, aki már hallott az esetről. – Az biztos, hogy sötétedés után óvatosabbak leszünk – mondták.
A két nő elmondta azt is, azért döntöttek úgy, hogy a nyilvánosság előtt is vállalják, mi történt velük, hátha ezzel fel tudják hívni a közvélemény figyelmét, és a hatóságok tesznek valamit, hogy hasonló támadásban más romáknak ne legyen részük.
Oláh Gyula, a helyi cigány kisebbség önkormányzat egyik képviselője ugyancsak megdöbbent. Amint érdeklődésünkre elmondta, Szigetvárott még senkit sem bántottak a származása miatt.
Akár nyolc évet is kaphatnak a támadók
A rendőrség a támadás kapcsán mindössze annyit közölt, hogy öt, barcsi illetőségű fiatalembert vettek őrizetbe, akikkel szemben nemzeti, etnikai, faji, vagy vallási csoport elleni erőszak bűntette miatt indult eljárás.
A sértettek a hatóság tájékoztatása szerint könnyű sérüléseket szenvedtek. Zsobrák Péter, a megyei rendőr-főkapitányság sajtóreferense elmondta azt is, várhatóan kezdeményezik a bíróságnál a gyanúsítottak előzetes letartóztatásba helyezését. A nyomozás során minden eshetőséget megvizsgálnak, így azt is, tartozhatnak-e valamilyen szervezett csoporthoz a vélt elkövetők. Amennyiben beigazolódik a gyanú, és az említett minősítés szerint vonják felelősségre a támadókat, kettő és nyolc év közötti szabadságvesztésre számíthatnak.
A cikk küldése e-mailben
XHozzászólások –
eddig 41 hozzászólás érkezett-
41. nem rasszista 2009. május 21. 00:06
érdekes a fejtegetése az ügynek.csak azt nem lehet hallani sehol hogy ez egy visszavégó volt.egy héttel előtte a szigetvári vasutállomáson ezeket a fiúkat megverték a cigányok. és ez a két nőszemély is aktivan részt vett benne.akkor ezt minek hivják?ez nem rasszizmus?és ezt miért nem irja le senki mikor ez a városban is köztudott.ennyit a rendőrség fajvédő politikájáról.
-
40. tirex 2008. május 5. 14:53
Botrány!
Ezek a srácok még mindig előzetesben vannak! Mi folyik ebben az országban! -
39. misi 2008. április 21. 15:30
Csak a zárszó kedvéért kerestem meg a buzgón moderált témát.Már április vége van, és még mindíg szívatják a srácokat a buzgó zsernyákok. Közben már itt a megyében is több gyilkosságot követtek el a tiszteletre méltó szegregáltak. Gyilkos cigányokat enjgedtek szabadon, mert hát szegények nem bírják a bezártságot. Mi ez ha nem az annyira kifogásolt kettős mérce.
Legutóbb az egyik forumon meg olvasom, hogy az egyik "gonosz elkövető" családja merő gonoszságból 4 állami gondozott purdét nevelget önszorgalomból. Szerintem a srácot biztos nem lehet előitéletesnek nevezni. Talán csak tapasztaltnak. Tudja azt, hogy ezekkel hogyan lehet szót érteni. -
38. bla, bla 2008. február 28. 11:37
Utólag megböngésztem a hozzászólásokat. Úgy le lett moderálva, hogy értelmetlen az egész. Kár hogy annak idején nem néztem vissza CICA okoskodására, hogy mindenki vállalja a felelősséget.... stb.
Nem minősítelek... De az így gondolkodókat kellene felelősségre vonni, akik védelmükbe veszik és bagatelizálják a kissebbségi bűnözést. Titeket kellene felelőssé tenni, akik kinyüszítik az előzetesből a tetteseket, akik mielőtt megkapják a megérdemelt büntetést,még elkövetnek néhány disznóságot???? -
37. Iquitos 2008. február 2. 00:22
Természetesen minden erőszak elítélendő, de az nem korrekt a sajtó részéről, hogy csak akkor nevezi nevén a résztvevő etnikai hovatartozását ha az az áldozat.
-
36. misi 2008. január 30. 15:47
A hozzászólást töröltük, mert a tartalma ütközött moderálási alapelveinkkel.
Tájékoztatás a moderálás szabályairól -
35. misi 2008. január 30. 15:37
A hozzászólást töröltük, mert a tartalma ütközött moderálási alapelveinkkel.
Tájékoztatás a moderálás szabályairól -
34. S 2008. január 29. 23:22
A hozzászólást töröltük, mert a tartalma ütközött moderálási alapelveinkkel.
Tájékoztatás a moderálás szabályairól -
33. S 2008. január 29. 23:18
Elmehet a francba a tisztelt magyar hatóság! Kap egykét taslit egy cigány az kapásból 8 év mi? Talpnyaló mocskok...
-
32. Tarlós Á 2008. január 29. 09:25
Sajnos a tegnapi ( törölt ) hozzászólásomban tévedtem, mert amire én célozni akartam, az a BTK 269.§.
Egyébként tiszteletben tartom a T.Moderátorok véleményét, de nem értem miért kellett törölni a hozzászólásomat, hiszen ( szerintem ) egyáltalán nem ütközött a szabályokkal.
( Nem úgy mint néhány másik !!!)
Jelentem a moderátornak!
XJelentem a moderátornak!
XJelentem a moderátornak!
XJelentem a moderátornak!
XJelentem a moderátornak!
XJelentem a moderátornak!
XJelentem a moderátornak!
XJelentem a moderátornak!
XJelentem a moderátornak!
XJelentem a moderátornak!
XHozzászólok a cikkhez
A cikkhez csak bejelentkezett olvasóink szólhatnak hozzá. Miért kell regisztrálnom? Bejelentkezek | Regisztrálok
Miért kell regisztrálnom?
X- Legfrissebb
- Legolvasottabb
- Legvitatottabb
Kiemelt témák - BAMA.HU
Zsolnay Fesztivál | napi menü | Traffipax | vendéglátás | szállás | szépségápolás | ParasztParkoló | Egyetemi oldalak | Olcsó receptek | Felvételi 2012
Állásajánlatok
Róluk írtunk legtöbbet
Bánki Erik | Biczó Bence | Csizi Péter | Hoppál Péter | Imri Sándor | Iványi Dalma | Jakabos Zsuzsanna | Kővári János | Lovasi András | Matyi Dezső | Merza Péter | Mészáros Ferenc | Michelisz Norbert | Nagy Csaba | Páva Zsolt | Polics József | Solomon Okoronkwo | Tiffán Zsolt | Tóth Bertalan | Zseljko Djokic
Astronet – A nap gondolata
A végső lecke, amit mindannyiunknak meg kell tanulnunk, a feltétel nélküli szeretet, mely nem csupán másokra, önmagunkra is vonatkozik! Elisabeth Kübler-Ross-
A barátság és a munkája során számos kapcsolatot köt. Sikersorozat következik életében. Szívügyek terén boldog, s bizakodó lehet.
-
A Vénusz pozitív hatására dinamikus, magabiztos, és bármilyen vállalkozásban megállja a helyét. Párkapcsolat terén vigyáznia kell, nehogy zűrzavarok keletkezzenek.
-
Sokat dolgozik. Ha fáradtságot érez, figyeljen oda magára, ne várja meg, amíg a kimerültség miatt lelassul. Baráti kapcsolatai és a szerelmi élete kedvezően alakul.
-
Jól kezdődik és jól is végződik a mai nap. Ha kellően odafigyel a pénzügyekre és az otthoni dolgaira, akkor nem kell semmilyen bonyodalomtól tartania.
-
Szorgalmasan és kitartóan dolgozik. Segítséget is kap egy fontos feladathoz. Számítson rá, hogy egész nap hajtania kell.
-
Egy peres ügyben csak veszíthet. Sokkal könnyebben kellene élnie. Családtagjai sokat segítenek abban, hogy lazábban fogja fel a problémákat.
-
Anyagi gondok nehezítik a helyzetét. Semmi sem úgy alakul, ahogyan remélte. Meggyűlhet a baja hanyag és nemtörődöm ügyintézőkkel.
-
Otthoni problémája egész nap gyötri. Tudja, hogy a dolognak minél hamarabb meg kell oldódnia, vagy pedig önnek kell orvosolnia valahogy. Ha nem kapkod, minden...
-
Tanulmányaiban kedvező fordulatra számíthat. Mindent elérhet, csak ki kell nyújtani érte a kezét. Ha vannak kapcsolatai, azt most remekül hasznosíthatja.
-
Bolygója kedvezően áll, s főként szakmai életében segíti. Legyen kezdeményező, ragadja meg a nagyszerű lehetőségeket! Pénzbevételre számíthat.
-
Szerelmi életét a Vénusz befolyásolja. Gyengédség, flört vagy hatalmas szenvedély, most mindegyikben bővelkedhet.
-
Bolygójának, a Jupiternek köszönhetően vidámság és nagyon aktív szakmai élet várható. Jó oka van a bizakodásra. Este lazítson, séta után olvasson egy könnyű...
Ingatlankereső
Receptválogatások
A csirke legjava: csirkemell és csirkecomb
Az egyik legnépszerűbb húsféle: kiadós, gyorsan elkészül, számtalan módon variálható - a magyarostól a diétásig. Válogatásunk csak ízelítő, még rengeteg receptben van csirke a Mindmegettén!









