Túl hideg van a sózáshoz - tájékoztat a Biokom
Mik ezek?
XAz OMSZ Pogányi Állomásától kapott 3 napos időjárás előrejelzése szerint péntektől vasárnap estig a napi hőmérséklet legalacsonyabb értéke -14 fok körül, a legmagasabb nappali hőmérséklet -9 fok körül alakul.
Jelentős mennyiségű havazás várható a hétvégén, sőt időnként hófúvás is lehetséges.
Mínusz 7-8 fok alatti hőmérsékleten a síkosság-mentesítés céljára használt só nem fejti ki olvasztó hatását, ezért hiába sózza az utakat ilyen hidegben a Biokom, az nem hatásos, így amíg nem enyhül az idő, az utak havasak maradnak - olvasható a cég legfrissebb sajtóközleményében.
Tekintettel az előrejelzett nagy mennyiségű friss hóra, arra kérik a lakosságot, hogy csak akkor közlekedjenek saját gépjárműveikkel, ha az feltétlenül szükséges! Amennyiben megoldható, inkább maradjunk otthon a veszélyhelyzetek elkerülése érdekében, vagy használjuk a tömegközlekedést.
A BIOKOM Kft. lehetőségeihez mérten felkészült az utak hómentesítésére, és minden tőle telhetőt elkövet ennek érdekében, így:
· Állandó hó- és útügyeleti szolgálatot működtetünk, amely a nap 24 órájában el tudja látni feladatát. Amennyiben járhatatlan pécsi útvonalat tapasztalnak, jelezzék ezt az éjjel-nappal hívható telefonszámainkon: 72/502-100, vagy 80/200-590.
· Mind az összes hókotrónkkal (nyolc géppel) végezzük a feladatokat, és szükség esetén azonnal még 4 gépjárművet tudunk elindítani, valamint szerződött alvállalkozók segítenek be a további munkák elvégzésébe.
· A hóeltakarítási munkálatokban résztvevő munkaerő-állományt kibővítettük munkaerő-átcsoportosítással. Munkatársaink a kritikus időszak alatt állandó készenléti ügyeletben állnak.
· Feltöltöttük a síkosság-mentesítésre szolgáló készleteinket a telephelyeinken lévő tárolókban.
· Folyamatosan kapcsolatban állunk az OMSZ Pogányi Állomásával.
· 300 helyen a városban utak mellé önmentesítő anyagot helyeztünk ki abból a célból, hogy ha valaki ezek környékén elakadna, akkor ebből a kerék alá szórva kiszabadíthatja magát a hóból.
Együttműködésüket, megértésüket köszönjük!
- A+
- A-
- P
- @>
- |<
Iratkozzon fel!
KAPCSOLÓDÓ CIKKEK
Kapcsolódó témák
A cikk küldése e-mailben
XHozzászólások –
eddig 98 hozzászólás érkezett-
98. csipa87 2012. február 4. 23:56
97. Dynamique
Cimbora jobban jártál volna ha meg sem szólalsz... Itt Pécsről van szó és a BIOKOM-ról,hogy a városban takarítanak vagy sem. Ahol legközelebb hólánc kötelező használatát rendelték el,az közel sem Pécs. -
97. Dynamique 2012. február 4. 23:32
Annyira le volt takarítva minden,hogy több főutvonalon kötelezővé tették a hóláncot!Tudom én,hogy a hóember szereti a meleget,de miért kell bemagyarázni!
-
96. na persze 2012. február 4. 23:24
Én csak délután mozdultam ki, akkor ezt láttam. Lehet, hogy reggel le volt takarítva, de kora délután már nem. Jó éjszakát mindenkinek.
-
95. 20VT 2012. február 4. 22:44
Reggel fél nnyolckor elmentem a Csontváry utcai SPAR-ba, a Nagy Imre addigra már le volt takarítva, gond nélkül föl lehetett rajta menni.
Persze pár centi hó, hókása volt és van is rajta, ahogy a többi utcában is.
Ilyen időben azt azért ne várjuk, hogy szárazra törlik az aszfaltot. De ennyi is bőven elég volt ahhoz, hogy normálisan lehessen közlekedni.
Hogy csúszkáltak az autók? A tél ilyen, az a kis hókása, ami az úton maradt, az is csúszik. Ennek megfelelően kell vezetni, és kész, nincs probléma.
A városban nem volt fennakadás sehol a közlekedésben, legfeljebb lassabban, de mindenhova (pár meredek utcát kivéve) el lehetett jutni busszal is és autóval is. A hóeltakarításnak meg szerintem ez a célja, és ez teljesült is. -
94. na persze 2012. február 4. 22:31
20Vt nem kötekedni akarok, de kora délután a Penny-be mentem, a főút tiszta hó volt, egyáltalán nem volt lekotorva, ugyanis vastagon állt rajta a hó. Csúszkáltak az autók. A Tildy utcájában nem láttam, hogy bárhol kilátszana az aszfalt. Esetleg a ház előtt egy friss lapátos hókotrás után rövid ideig, amit a házbeli végez. Szóval nem tudom, hogy Te melyik kertvárosban élsz, ha Te ennyire másként láttad a mai délutánt. Érdekes...
-
93. 20VT 2012. február 4. 22:18
Még valami: kertvárosban élek 20+ éve. Nagyon jól emlékszem rá, mert sokszor néztem végig gyerekként az ablakból, hogy a 62-es busz nem tudott fölmenni a Rózsadombra - ennél kisebb hóesések és ennél kisebb hidegek alkalmával sem.
Letette az utasokat a Tildy Zoltán kereszteződésében, aztán lehetett gyalogolni.
Biztos nem véletlen, hogy most minden gond nélkül föl tudtak menni a buszok is, az autók is.
Másrészt: olyan utcában lakom, ahol nem jár busz. Mégis, ha kinézek az ablakon, a következőt látom: az úttesten vékony hókása, néhol kilátszik foltokban az aszfalt, az út mellett pedig hófal. Letolták, egyértelműen látszik.
-
92. csipa87 2012. február 4. 22:13
85. gibbonarc
Nem erősítésként jöttem és írok,hanem úgy néz ki,hogy 20VT is tud reálisan gondolkodni és nem vár csodát szakadó hóesésben :)
86. iborikat
Hát barátom megint csak belenyúltál :)
Gondoltam leírom az útvonalat amerre jártam,hogy legközelebb írj olyan utcát vagy utat amin nem jártam ma és nem tudom,hogy járható. Ugye az említett "Ágoston tér fölött" Bitner Alajosból indultam,48-as térnél le a 6-osra ki uránba a metróba, onnan haza. Aztán a Pécsvárad és gondolom sejted,hogy a 6-oson. Tehát tapasztalatból tudom,hogy mindkét irányba járható és nem csak kötekedésből dobok be utakat és utcákat. -
91. 20VT 2012. február 4. 21:59
"érdeklődnék, hogy merre kotorták el a havat?"
Nagyjából minden főúton, és mindenhol, amerre busz jár, sőt, még az olyan nagyobb utcákban is, ahol nincs tömegközlekedés.
És igen, kertvárosban is. -
90. na persze 2012. február 4. 21:39
Azt viszont nem bánom, ha szidjátok a Biokomot, mert tavaly én is Bs-Axis-osnak voltam titulálva, mert azt mertem írni, hogy bizony láttam a hókotrókat melózni. Most lehet őket visszasírni. Ha nem vennétek észre, ez az egész hókotrás is tiszta politika és a pénz lenyúlása. Sem tavaly, sem most sem vagyok Bs-Axis-os.
-
89. na persze 2012. február 4. 21:35
20Vt, érdeklődnék, hogy merre kotorták el a havat? Én kertváros fő részén lakom, de itt nincs elkotorva a főúton.
Jelentem a moderátornak!
XJelentem a moderátornak!
XJelentem a moderátornak!
XJelentem a moderátornak!
XJelentem a moderátornak!
XJelentem a moderátornak!
XJelentem a moderátornak!
XJelentem a moderátornak!
XJelentem a moderátornak!
XJelentem a moderátornak!
XHozzászólok a cikkhez
A cikkhez csak bejelentkezett olvasóink szólhatnak hozzá. Miért kell regisztrálnom? Bejelentkezek | Regisztrálok
Miért kell regisztrálnom?
X- Legfrissebb
- Legolvasottabb
- Legvitatottabb
Kiemelt témák - BAMA.HU
Zsolnay Fesztivál | napi menü | Traffipax | vendéglátás | szállás | szépségápolás | ParasztParkoló | Egyetemi oldalak | Olcsó receptek | Felvételi 2012
Képgalériák
Állásajánlatok
Róluk írtunk legtöbbet
Bánki Erik | Biczó Bence | Csizi Péter | Hoppál Péter | Imri Sándor | Iványi Dalma | Jakabos Zsuzsanna | Kővári János | Lovasi András | Matyi Dezső | Merza Péter | Mészáros Ferenc | Michelisz Norbert | Nagy Csaba | Páva Zsolt | Polics József | Solomon Okoronkwo | Tiffán Zsolt | Tóth Bertalan | Zseljko Djokic
Astronet – A nap gondolata
A végső lecke, amit mindannyiunknak meg kell tanulnunk, a feltétel nélküli szeretet, mely nem csupán másokra, önmagunkra is vonatkozik! Elisabeth Kübler-Ross-
A barátság és a munkája során számos kapcsolatot köt. Sikersorozat következik életében. Szívügyek terén boldog, s bizakodó lehet.
-
A Vénusz pozitív hatására dinamikus, magabiztos, és bármilyen vállalkozásban megállja a helyét. Párkapcsolat terén vigyáznia kell, nehogy zűrzavarok keletkezzenek.
-
Sokat dolgozik. Ha fáradtságot érez, figyeljen oda magára, ne várja meg, amíg a kimerültség miatt lelassul. Baráti kapcsolatai és a szerelmi élete kedvezően alakul.
-
Jól kezdődik és jól is végződik a mai nap. Ha kellően odafigyel a pénzügyekre és az otthoni dolgaira, akkor nem kell semmilyen bonyodalomtól tartania.
-
Szorgalmasan és kitartóan dolgozik. Segítséget is kap egy fontos feladathoz. Számítson rá, hogy egész nap hajtania kell.
-
Egy peres ügyben csak veszíthet. Sokkal könnyebben kellene élnie. Családtagjai sokat segítenek abban, hogy lazábban fogja fel a problémákat.
-
Anyagi gondok nehezítik a helyzetét. Semmi sem úgy alakul, ahogyan remélte. Meggyűlhet a baja hanyag és nemtörődöm ügyintézőkkel.
-
Otthoni problémája egész nap gyötri. Tudja, hogy a dolognak minél hamarabb meg kell oldódnia, vagy pedig önnek kell orvosolnia valahogy. Ha nem kapkod, minden...
-
Tanulmányaiban kedvező fordulatra számíthat. Mindent elérhet, csak ki kell nyújtani érte a kezét. Ha vannak kapcsolatai, azt most remekül hasznosíthatja.
-
Bolygója kedvezően áll, s főként szakmai életében segíti. Legyen kezdeményező, ragadja meg a nagyszerű lehetőségeket! Pénzbevételre számíthat.
-
Szerelmi életét a Vénusz befolyásolja. Gyengédség, flört vagy hatalmas szenvedély, most mindegyikben bővelkedhet.
-
Bolygójának, a Jupiternek köszönhetően vidámság és nagyon aktív szakmai élet várható. Jó oka van a bizakodásra. Este lazítson, séta után olvasson egy könnyű...
Ingatlankereső
Receptválogatások
Zsenge zöldségekkel
A tavasz első kincsei - a spárga, a cukorborsó, a karalábé, az újrumpli, a friss tök és a zsenge répa - ilyenkor jelennek meg a piacon. Érdemes belőlük minél többet és többfélét készíteni!









