Kézilabda: nem tudni, Németh Attila meddig maradhat edző
Mik ezek?
XKutyakomédia!
Már a nyáron sejteni lehetett, hogy komoly gondok vannak a pécsi férfi kézilabdacsapatnál, hiszen olyan könnyedén megváltak az addigi vezetőedzőtől, Danyi Gábortól, mint a sicc. Nem számított, hogy vele két NB I.B-s bajnoki címet nyertek Szögiék, majd megkapaszkodtak az élvonalban is.
A távozó trénertől a korábbi kiváló játékos, Németh Attila vehette át a stafétát. A felnőttcsapat kispadján most bemutatkozó szakvezető új keretet alakított ki, sokaktól megvált (ami persze sokaknak nem tetszett), s rengeteg új játékost hozott. Hogy valamit jól csinált, azt a tabella hűen jelzi: a változások ellenére a VarioAuto Pécsi KC jelenleg a kilencedik, tehát bentmaradó helyen áll.
Nem csodálkoznánk azon, ha mostantól fogadásokat lehetne kötni arra, Németh Attila marad-e, vagy sem
Az eredmények tehát jöttek, decemberben azonban már hallani lehetett, hogy ennek ellenére az edzőnek mennie kell.
Hétfőn majdnem ment is. Úgy tudjuk, az ügyvezető, Nagy Zsolt közölte vele, hogy távoznia kell. Az esti edzést ennek ellenére Németh Attila tartotta meg, a játékosoknak senki nem szólt egy szót sem.
Tegnap aztán – állítólag – ugyancsak az ügyvezető közölte vele, hogy folytassa a munkát gőzerővel.
Természetesen igyekeztünk utánajárni, hogy mi az igazság, most akkor ki az edző. Többször is hívtuk Nagy Zsoltot, de ő nem vette fel, s vissza sem hívott minket. Így tőle nem tudhattuk meg, hogy menesztették-e Németh Attilát, s azt sem, hogy egyáltalán miért merült fel az edző kirúgása.
Ezek után felhívtuk a trénert, bízva abban, hogy ő elmeséli a történteket, ám szűkszavúan mindössze ennyit mondott: „Én inkább nem mondanék semmit.” Megértettük, hogy ha valóban ilyen dolgok történtek vele huszonnégy óra alatt, nincs túl közlékeny kedvében. De gyorsan feltettük neki a kérdést, hogy mégis ki tartja az esti edzést? „Én” – válaszolta.
Miután tehát kedden este még Németh Attila irányításával tréningeztek a pécsi férfi kézilabdázók, úgy véljük, egyelőre ő az edző. Egyelőre.
Koleszár György lehet(ne) az új szakvezető
Bár tegnap este még azt sem lehetett tudni, hogy megtörtént-e az edzőváltás, természetesen már hallani arról is, ki lesz Németh Attila utódja a felnőttcsapat kispadján. A zuhanyhíradó szerint erre Koleszár Györgynek van a legnagyobb esélye, aki jelenleg is a klubnál dolgozik: a juniorok edzője. A tapasztalt, hatvanéves szakembert tegnap este értük utol, s arról faggattuk, hogy kereste-e már a vezetőség ezzel kapcsolatban.
– Én azt sem tudom, hogy menesztették-e Németh Attilát – válaszolta meglepődve a tréner, aki utoljára felnőttcsapattal még 2005/2006-ban dolgozott: a békéscsabai nőket edzette. – Hétfőn este ott voltam az edzésen, ilyesmi nem hangzott el. Engem nem is keresett senki ebben a témában.
„...január 2-től már látogatja az OFKSE edzéseit”
A pécsiek ügyvezetőjétől, Nagy Zsolttól azt is szerettük volna megkérdezni, mire jutottak Frey Tamás ügyében, ám sem tőle, sem a játékostól nem tudtunk érdemi információt szerezni – mert egyiküket sem értük utol. Sokatmondó, hogy az Orosháza honlapjára már december 30-án felkerült, leigazolják Frey Tamást: „...január 2-től már látogatja az OFKSE edzéseit.”
Ráadásul úgy tudjuk, ha Frey megy, és még Németh Attilától is megválnak, akkor több meghatározó játékos is a távozás mellett fog dönteni. Egyrészt azért, mert információink szerint nagy az anyagi bizonytalanság a klubnál, másrészt a kézilabdázók többsége éppen Németh Atti-la hívására került a pécsi csapathoz.
- A+
- A-
- P
- @>
- |<
Iratkozzon fel!
KAPCSOLÓDÓ CIKKEK
Kapcsolódó témák
A cikk küldése e-mailben
XHozzászólások –
eddig 0 hozzászólás érkezettHozzászólok a cikkhez
A cikkhez csak bejelentkezett olvasóink szólhatnak hozzá. Miért kell regisztrálnom? Bejelentkezek | Regisztrálok
Miért kell regisztrálnom?
X- Legfrissebb
- Legolvasottabb
- Legvitatottabb
Kiemelt témák - BAMA.HU
Zsolnay Fesztivál | napi menü | Traffipax | vendéglátás | szállás | szépségápolás | ParasztParkoló | Egyetemi oldalak | Olcsó receptek | Felvételi 2012
Képgalériák
Állásajánlatok
Róluk írtunk legtöbbet
Bánki Erik | Biczó Bence | Csizi Péter | Hoppál Péter | Imri Sándor | Iványi Dalma | Jakabos Zsuzsanna | Kővári János | Lovasi András | Matyi Dezső | Merza Péter | Mészáros Ferenc | Michelisz Norbert | Nagy Csaba | Páva Zsolt | Polics József | Rátgéber László | Solomon Okoronkwo | Tiffán Zsolt | Tóth Bertalan
Astronet – A nap gondolata
A végső lecke, amit mindannyiunknak meg kell tanulnunk, a feltétel nélküli szeretet, mely nem csupán másokra, önmagunkra is vonatkozik! Elisabeth Kübler-Ross-
A barátság és a munkája során számos kapcsolatot köt. Sikersorozat következik életében. Szívügyek terén boldog, s bizakodó lehet.
-
A Vénusz pozitív hatására dinamikus, magabiztos, és bármilyen vállalkozásban megállja a helyét. Párkapcsolat terén vigyáznia kell, nehogy zűrzavarok keletkezzenek.
-
Sokat dolgozik. Ha fáradtságot érez, figyeljen oda magára, ne várja meg, amíg a kimerültség miatt lelassul. Baráti kapcsolatai és a szerelmi élete kedvezően alakul.
-
Jól kezdődik és jól is végződik a mai nap. Ha kellően odafigyel a pénzügyekre és az otthoni dolgaira, akkor nem kell semmilyen bonyodalomtól tartania.
-
Szorgalmasan és kitartóan dolgozik. Segítséget is kap egy fontos feladathoz. Számítson rá, hogy egész nap hajtania kell.
-
Egy peres ügyben csak veszíthet. Sokkal könnyebben kellene élnie. Családtagjai sokat segítenek abban, hogy lazábban fogja fel a problémákat.
-
Anyagi gondok nehezítik a helyzetét. Semmi sem úgy alakul, ahogyan remélte. Meggyűlhet a baja hanyag és nemtörődöm ügyintézőkkel.
-
Otthoni problémája egész nap gyötri. Tudja, hogy a dolognak minél hamarabb meg kell oldódnia, vagy pedig önnek kell orvosolnia valahogy. Ha nem kapkod, minden...
-
Tanulmányaiban kedvező fordulatra számíthat. Mindent elérhet, csak ki kell nyújtani érte a kezét. Ha vannak kapcsolatai, azt most remekül hasznosíthatja.
-
Bolygója kedvezően áll, s főként szakmai életében segíti. Legyen kezdeményező, ragadja meg a nagyszerű lehetőségeket! Pénzbevételre számíthat.
-
Szerelmi életét a Vénusz befolyásolja. Gyengédség, flört vagy hatalmas szenvedély, most mindegyikben bővelkedhet.
-
Bolygójának, a Jupiternek köszönhetően vidámság és nagyon aktív szakmai élet várható. Jó oka van a bizakodásra. Este lazítson, séta után olvasson egy könnyű...
Ingatlankereső
Receptválogatások
Zsenge zöldségekkel
A tavasz első kincsei - a spárga, a cukorborsó, a karalábé, az újrumpli, a friss tök és a zsenge répa - ilyenkor jelennek meg a piacon. Érdemes belőlük minél többet és többfélét készíteni!









