Kikapott Szekszárdon a PEAC

2017. január 7. 20:48 , Legutóbb frissítve: 2017. január 8. 10:11 K. Mayer András (DN), Rónai Gábor (Teol.hu)
Női kosár | Az Atomerőmű KSC Szekszárd óriási csatában 64–56-ra legyőzte a PEAC-Pécs együttesét a női NB I szombati rangadóján.

Mik ezek?

X
A sorban látható gombokkal a webes közösségi hálózatokon - Facebook - fejezheted ki egy kattintással tetszésedet vagy
oszthatod meg a cikkel kapcsolatos véleményedet ismerőseiddel.

"Tetszik" / "Like" gomb. Ezzel a gombbal a Facebookon fejezheted ki tetszésedet a cikkel kapcsolatban - üzenőfaladon
egyszerűen csak annyi jelenik meg, hogy kedveled ezt a cikket. Ha most éppen be vagy jelentkezve a Facebookra, akkor azt is
látod, hogy ismerőseid közül valakinek tetszett-e már ez az írás. Ha nem vagy bejelentkezve, a gomb megnyomása után ezt
egyszerűen megteheted. (Ez a gomb tényleg csak egy szimpla tetszésnyilvánítás - ha a cikkel kapcsolatban egyből véleményt is
megosztanál, akkor használd a cikk alatti szürke hátterű sorban található "Facebook" feliratot.)

A felugró ablakban beírhatod véleményedet is, és ha épp nem vagy bejelentkezve, egyben azt is megteheted.

Egészen az utolsó negyed második feléig úgy tűnt, hogy a PEAC-Pécs női kosárlabdacsapata megnyeri a Szekszárd elleni rangadót – aztán a végére a vendégeknél elfogyott a szufla, a házigazdák pedig utolérték őket, fordítottak és győztek.

A mérkőzés előtt jött a rossz hír a PEAC-Pécsnél: a napokban vírusos megbetegedéssel küszködő Zele Dorina nem tudta vállalni a játékot. Nagy vérveszteség volt ez, hiszen az egyik válogatott játékos esett ki a rotációból – egy rangadón pedig mindenkire szükség lenne, aki él és mozog.

Theodoreán Alexandra (a labdával) és a szekszárdiak óriásit harcoltak (Fotó: Makovics Kornél) Theodoreán Alexandra (a labdával) és a szekszárdiak óriásit harcoltak (Fotó: Makovics Kornél)
Több mint harminc percig úgy tűnt, mindez nem okoz majd gondot a vendégeknek: a harmadik negyed után 46-38-ra vezetett Borisz Maljkovics együttese. Sőt, az utolsó felvonásban is sokáig neki állt a zászló, hiszen valamivel több mint három perccel a vége előtt Juhász büntetőinek köszönhetően 53-56 volt az állás. Ugyanakkor már érezhető, látható volt, hogy kiben maradt több szufla, energia. A hazaiak utolsó pillanatokban elengedett dobásai rendre ültek, mik a pécsiek sokat hibáztak, ráadásul a lepattanók terén is felülkerekedett a Szekszárd, amely így szép lassan ledolgozta hátrányát, majd fordított és végül nyolc ponttal győzött. A negyedik negyed egyértelmű hazai fölényt hozott: ezt a tíz percet 26-10-re hozta Zseljko Djokics csapata, ez volt a siker kulcsa.

Így látta a mérkőzést a két szakvezető:

Zseljko Djokics: – Férfias meccset vívtunk, minden mutatóban mi voltunk a jobbak. Az élet-halál pillanatokban rendre sikerült valakinek emberfeletti teljesítménnyel előrukkolnia, gondolok itt a támadóidő utolsó pillanataiban eleresztett dobásainkra. Végig hittünk magunkban, ezért sikerült hátrányból visszajönnünk és nyernünk!

Borisz Majlkovics: – Kemény mérkőzést játszottunk. A találkozót az döntötte el, hogy a Szekszárd türelmesebb volt nálunk, és a dudaszó idejében sikerült bedobniuk a kosarakat. A fontos labdákat ők tudták megszerezni. Zele Dorina a bemelegítésnél jelezte, hogy nem érzi jól magát, azért nem tudtam pályára küldeni.

Atomerőmű KSC Szekszárd–PEAC-Pécs 64–56 (14–14, 15–15, 9–17, 26–10)

Szekszárd, 1200 néző. V: Pálla Z., Tőzsér D., Gyuris P. Szekszárd: Gereben, Studer Zs., Bálint R. 2, ERKIC 20/12, Lisec 8. Csere: THEODOREÁN 10/6, Studer Á. 4, PIRSIC 17, Mansaré, Scsekics 3/3. Vezetőedző: Djokics Zseljko.
PEAC: MANDICS 13/6, Kuster 12, Raksányi 5/3, JUHÁSZ D. 10, Siksniuté 3. Csere: Licskai, FŰRÉSZ 12/12, Szűcs R., Szűcs L. 1. Vezetőedző: Borisz Maljkovics.

Az eredmény alakulása: 3. p.: 6–5. 7. p.: 6–8. 9. p.: 10–10. 12. p.: 16–14. 15. p.: 23–18. 17. p.: 26–20. 18. p.: 26–26. 22. p.: 29–31. 25. p.: 30–34. 28. p.: 36–41. 33. p.: 42–49. 36. p.: 51–52. 38. p.: 57–56.