Öröm látni: tele a medence

2009. szeptember 23. 18:13 K. Mayer András
Pécs | A válogatott sikereinek és persze az élvonalban szereplő csapat vonzerejének köszönhetően rengeteg gyerek választja a vízilabdát. A tegnap esti edzésen is tele volt a Hullámfürdő ötven méteres medencéje.

Mik ezek?

X
A sorban látható gombokkal a webes közösségi hálózatokon - iWiW, Facebook - fejezheted ki egy kattintással tetszésedet vagy
oszthatod meg a cikkel kapcsolatos véleményedet ismerőseiddel.

"Tetszik" / "Like" gomb. Ezzel a gombbal a Facebookon fejezheted ki tetszésedet a cikkel kapcsolatban - üzenőfaladon
egyszerűen csak annyi jelenik meg, hogy kedveled ezt a cikket. Ha most éppen be vagy jelentkezve a Facebookra, akkor azt is
látod, hogy ismerőseid közül valakinek tetszett-e már ez az írás. Ha nem vagy bejelentkezve, a gomb megnyomása után ezt
egyszerűen megteheted. (Ez a gomb tényleg csak egy szimpla tetszésnyilvánítás - ha a cikkel kapcsolatban egyből véleményt is
megosztanál, akkor használd a cikk alatti szürke hátterű sorban található "Facebook" feliratot.)

"Megosztás az iWiW-en" gomb. Ezzel a gombbal a legnépszerűbb magyar közösségi oldalon, az iWiW-en tudsz tartalmat
megosztani. A felugró ablakban beírhatod véleményedet is, és ha épp nem vagy bejelentkezve, egyben azt is megteheted.

Arra a kérdésre, hogy egy nyolc–tíz éves kissrác miért is akar vízilabdázó lenni, magától értetődő választ kapunk az egyik édesapától, Vargha Szabolcstól: „Botond a kosárlabdát is kipróbálta, de az nem tetszett neki. Óvodás-kora óta úszott, de a vízilabdához a tavalyi, pekingi olimpia alatt kapott kedvet.”

Valószínűleg nagyon sokan így vannak még ezzel, legalábbis a létszám azt támasztja alá, hogy nincs gond az utánpótlással. A tegnap esti edzésen is úgy nyüzsögtek a vízben a tizenéves ifjak, mint a heringek – kicsit valóban lehetne nagyobb a medence. Mintegy hetvenen tempóztak rendületlenül, de az utánpótlás teljes létszáma már meghaladja a százat.

  Úgy nyüzsögtek a vízben a tizenéves ifjak, mint a heringek (fotó: Löffler Péter) Úgy nyüzsögtek a vízben a tizenéves ifjak, mint a heringek (fotó: Löffler Péter)

– Még plakátot sem tettünk ki, nem is hirdettük az egészet, mégis száz felett vagyunk – mondta a medence partján ülve Lukács Gergely, a Kinder+Sport-PVSK-PVSE utánpótlás szakágvezetője. – Ez örömteli, de látja, itt van előttünk az akadály: kevés a vízfelület Pécsett, csak a Hullámfürdőben tudunk edzeni, más nincs.

A cikk a hirdetés után folytatódik

Vízből ugyan kevés van, sikerből már annál több. A legutóbbi szezonban a gyerekcsapat már ötödik helyen végzett – ezzel a legjobb vidéki gárdának bizonyult. A serdülők és az ifik pedig csak néhány góllal kaptak ki a Honvédtól, pedig az az egyik legerősebb csapat, teszi hozzá immár Heinrich Dávid edző. A remek munkának köszönhetően már a korosztályos válogatottaknál is felfigyeltek néhány pécsi tehetségre, összesen kilencen kerültek be a keretekbe (1994-esek: Tóth Ádám, Krizsán Gergő, Bertha Pál; 1995-ösök: Safrankó Donát; 1996-osok: Barta Dávid; 1997-esek: Csaba Márton, Vörös Tamás, Pintér Ákos, Lajkó Márton). Közöttük akad olyan is, akinek magától esze ágában sem lett volna beállni vízilabdázni.

– Vízben ugyan szerettem lenni, de csak a szüleim ajánlására kezdtem el vízilabdázni. Nagy kedvem nem volt hozzá – árulja el Tóth Ádám, az 1994-eseknél számításba vett kapus. – Most viszont már semmi pénzért nem hagynám abba! És hogy miért lettem éppen kapus? A második edzésen egyszer kiemelkedtem egy passznál, az edző pedig rögtön kihívott magához. Megnézte a fesztávomat, aztán már mondta is, hogy a másik kapus majd elmagyarázza, mi lesz a dolgom.

A válogatottmeghívó igazolja, hogy bizony jó szeme volt annak az edzőnek! Azt pedig már csak sejtjük, hogy a sulikban az osztálytársnők is örülnek, hogy ennyi fiú választja ezt a sportágat: már most látszik rajtuk, hogy nem számítógép előtt görnyedve töltik idejük nagy részét.

Tetszett a cikk? Ossza meg!
 iWiW 
 

  • A+
  • A-
  • P
  • @>
  • |<

Iratkozzon fel!

Iratkozzon fel a BAMA hírlevelére!

Biztonsági kód

Kapcsolódó témák

A cikk küldése e-mailben

X
Cikk címe:
Öröm látni: tele a medence

Biztonsági kód
A fenti képen látható ellenőrzőkód:

*-al jelzett mezők kitöltése kötelező!

Cikk megosztása a közösségi portálokon

X

Hozzászólások –

eddig 3 hozzászólás érkezett
HOZZÁSZÓLOK
időrend: növekvő | csökkenő
  • 3. TG 2009. szeptember 24. 10:27

    www.pecsiuszoiskola.hu

  • Jelentem a moderátornak!

    X

    Öröm látni: tele a medence


    www.pecsiuszoiskola.hu

    Biztonsági kód
    A fenti képen látható ellenőrzőkód:

  • 2. nekemannyima 2009. szeptember 24. 08:09

    Bizony tényleg sok a gyerek és jó hallani vidám csobogásukat és nemcsak a vizilabdások.Ami visszás a Hullámban legalábbis az én számomra, amelyik medencében van a csecsemőúszás abba belemehet felnőtt ember üldögélni(mert melegebb a vize).Egyébként mi pécsiek sírunk egy fedett uszodáért meg lehet nézni a Hullámfürdő kihasználtságátt,szomorú...akár nyáron a strand, úgy télen a fedettuszi..(mondjuk nem egy élményfürdő:))Lehet van zsúfolt időszak,de hamar ki lehet tapasztalni vagy a személyzet készségesen ad felvilágosítást mikor érdemes menni úszni,mert hál'Isten sok a foglalt a pálya a sok gyerek miatt.

  • Jelentem a moderátornak!

    X

    Öröm látni: tele a medence


    Bizony tényleg sok a gyerek és jó hallani vidám csobogásukat és nemcsak a vizilabdások.Ami visszás a Hullámban legalábbis az én számomra, amelyik medencében van a csecsemőúszás abba belemehet felnőtt ember üldögélni(mert melegebb a vize).Egyébként mi pécsiek sírunk egy fedett uszodáért meg lehet nézni a Hullámfürdő kihasználtságátt,szomorú...akár nyáron a strand, úgy télen a fedettuszi..(mondjuk nem egy élményfürdő:))Lehet van zsúfolt időszak,de hamar ki lehet tapasztalni vagy a személyzet készségesen ad felvilágosítást mikor érdemes menni úszni,mert hál'Isten sok a foglalt a pálya a sok gyerek miatt.

    Biztonsági kód
    A fenti képen látható ellenőrzőkód:

  • 1. garat 2009. szeptember 23. 23:57

    A külső medencékben már napok (hetek?) óta nincs víz, a meleg, napos időjárás- és annak ellenére, hogy honlapjukon azt írják, hogy szeptember 30-ig nyitva vannak kívül is. Nem kötelező nyitva tartaniuk, de legalább ne tévesszék meg az embert. Mielőtt bebuszoztam csak ezért 25 km-ről, direkt leellenőriztem a honlapjukon.
    Miért hazudnak?

  • Jelentem a moderátornak!

    X

    Öröm látni: tele a medence


    A külső medencékben már napok (hetek?) óta nincs víz, a meleg, napos időjárás- és annak ellenére, hogy honlapjukon azt írják, hogy szeptember 30-ig nyitva vannak kívül is. Nem kötelező nyitva tartaniuk, de legalább ne tévesszék meg az embert. Mielőtt bebuszoztam csak ezért 25 km-ről, direkt leellenőriztem a honlapjukon.
    Miért hazudnak?

    Biztonsági kód
    A fenti képen látható ellenőrzőkód:

Hozzászólok a cikkhez

A cikkhez csak bejelentkezett olvasóink szólhatnak hozzá.  Miért kell regisztrálnom? Bejelentkezek | Regisztrálok

Miért kell regisztrálnom?

X
Olvasóink fáradhatatlan aktivitásának köszönhetően az elmúlt évek során a megye meghatározó fórumává váltunk,
ahol cikkeink kapcsán értékes viták, párbeszédek alakultak ki. Ahogy e fórum résztvevőinek száma egyre növekedett,
sajnos a komoly hozzászólások közé egyre gyakrabban keveredtek céltalan, romboló beírások. Ezért éreztük úgy,
hogy eljött az ideje annak, hogy a kommentelés lehetőségét regisztrációhoz kössük, kiszűrve az értelmes fórumozást
zavaró tartalmakat. A regisztrációt ugyanakkor a korábbinál lényegesen egyszerűbbé tettük: elég csak nevet,
fehasználói nevet és emailt megadni. Reméljük olvasóink is úgy gondolják, hogy megéri megtenni ezt az egyszeri és
egyszerű lépést azért, hogy barátságosabb közegben, értelmesebb mederben folytatódhassék a párbeszéd.
(Ha problémája akad a regisztrációval vagy a hozzászólás új módjával, "hozzászólás" tárggyal írjon levelet a bama@bama.hu címre.)
Előző
  • Kos
  • Bika
  • Ikrek
  • Rák
  • Oroszlán
  • Szűz
  • Mérleg
  • Skorpió
  • Nyilas
  • Bak
  • Vízöntő
  • Halak
Következő

Mai horoszkóp

  • A barátság és a munkája során számos kapcsolatot köt. Sikersorozat következik életében. Szívügyek terén boldog, s bizakodó lehet.
  • A Vénusz pozitív hatására dinamikus, magabiztos, és bármilyen vállalkozásban megállja a helyét. Párkapcsolat terén vigyáznia kell, nehogy zűrzavarok keletkezzenek.
  • Sokat dolgozik. Ha fáradtságot érez, figyeljen oda magára, ne várja meg, amíg a kimerültség miatt lelassul. Baráti kapcsolatai és a szerelmi élete kedvezően alakul.
  • Jól kezdődik és jól is végződik a mai nap. Ha kellően odafigyel a pénzügyekre és az otthoni dolgaira, akkor nem kell semmilyen bonyodalomtól tartania.
  • Szorgalmasan és kitartóan dolgozik. Segítséget is kap egy fontos feladathoz. Számítson rá, hogy egész nap hajtania kell.
  • Egy peres ügyben csak veszíthet. Sokkal könnyebben kellene élnie. Családtagjai sokat segítenek abban, hogy lazábban fogja fel a problémákat.
  • Anyagi gondok nehezítik a helyzetét. Semmi sem úgy alakul, ahogyan remélte. Meggyűlhet a baja hanyag és nemtörődöm ügyintézőkkel.
  • Otthoni problémája egész nap gyötri. Tudja, hogy a dolognak minél hamarabb meg kell oldódnia, vagy pedig önnek kell orvosolnia valahogy. Ha nem kapkod, minden...
  • Tanulmányaiban kedvező fordulatra számíthat. Mindent elérhet, csak ki kell nyújtani érte a kezét. Ha vannak kapcsolatai, azt most remekül hasznosíthatja.
  • Bolygója kedvezően áll, s főként szakmai életében segíti. Legyen kezdeményező, ragadja meg a nagyszerű lehetőségeket! Pénzbevételre számíthat.
  • Szerelmi életét a Vénusz befolyásolja. Gyengédség, flört vagy hatalmas szenvedély, most mindegyikben bővelkedhet.
  • Bolygójának, a Jupiternek köszönhetően vidámság és nagyon aktív szakmai élet várható. Jó oka van a bizakodásra. Este lazítson, séta után olvasson egy könnyű...
Kos Bika Ikrek Rák Oroszlán Szűz
Mérleg Skorpió Nyilas Bak Vízöntő Halak

Receptválogatások

Szarvasgombás étkek

Mindenkit emlékeztetnek valami megfoghatatlanra

Etarget hirdetések
Házhoz visszük a híreket!

Rovatok