2015.09.24. 17:29

Rallye Sprint – Ezúttal Kalteneckerék győztek

Közel nyolcvan versenyzőpáros indult a Rallye Sprint Bajnokság idei ötödik állomásán, az ART-INNOVA–Legenda 2 RS futamon, amelyet Kisvaszar és Mecsekpölöske térségében rendeztek meg.

K. Mayer A. (Dunántúli Napló)

A szeszélyes időjárás ellenére (hol esett az eső, hol sütött a nap) ismét sok néző volt kíváncsi az aszfalton zajló csatákra, s bizony nem kellett csalódniuk – nagy volt a küzdelem a 35 km gyorsasági alatt.

– A dobogós helyekért óriási volt a harc, s a nap végén mindössze kettő tizedmásodperc döntött az abszolút elsőségről – mondta Markó Tibor, a rendező Marco Racing Team vezetője. – A pontvadászatot vezető pécsi Kiss Roland–Temesi Roland kettős remekül küzdött és csupán centiméterekkel kapott ki a szintén pécsi Kaltenecker Ádám–Fodor Ádám duótól, akik ezzel pályafutásuk első abszolút győzelmét aratták Kisvaszaron.

A versenyen indultak első osztályú és historic ralis párosok is, de ők csak teszt jelleggel vehettek részt a futamon. A Rallye2-esek külön versenyében az L1-ben az Amrein–Kovács (Mitsubishi, Pécs) duó nyert, az L2 kategóriában a mohácsi Szauer–Rácz (Lada 2105) kettős bizonyult a legjobbnak.

A bajnokság idei utolsó pontszerző versenyére és egyben a bajnokavatásra október 24-én kerül sor a Magyarthertelend–Orfű közötti szakaszon.

Az abszolút végered­mény: 1. Kaltenecker Á.–Fodor Á. (Opel Corsa, Pécs) 22:13.7, 2. Kiss R.–Temesi R. (Lada 2105, Pécs) +00:00.2 mp hátrány, 3. ifj Géringer Z.–Somodi A. (Honda Civic, Simontornya) +00:02.5 mp h.

Kategóriagyőztesek. 6. kategória: Somogyi Z.–Egerszegi D. (BMW E30) 24:05.80 p. 5. kategória: ifj. Fogarasi A.–Toloczkó P. (Honda Civic, Mór) 22:48.5 p. 4. kategória: Kiss R.–Temesi R. (Lada 2105, Pécs) 22:13.9 p. A-1,6 kategória: Pflug Á.–Dávid M. (Lada 2107, Győrújbarát) 23:45.6 p. 3. kategória: Kaltenecker Á.–Fodor Á. (Opel Corsa, Pécs) 22:13.7 p. N1-E kategória: Szabó Zs.–Polereczki R. (Suzuki Swift, Pécs) 24:55.8 p. N1-H kategória: Magyar P.–Tukacs Á. (Lada 2101, Birján) 26:41.9 p. 2. kategória: Szilágyi D.–Markó P. (Trabant 601 RS, Sásd) 26:54.5 p.