2016.09.10. 09:10

Paralimpia: hatodik a pécsi úszó Konkoly Zsófia

Adámi Zsanett (S2) negyedik lett 100 méteres hátúszásban, Konkoly Zsófia (S9) pedig a hatodik helyen végzett 400 méter gyorson a riói paralimpia pénteki versenynapján

Bama.hu (forrás: MTI)

Paralimpia 2016 - Úszás

Fotó: Koszticsák Szilárd

A paralimpiai újonc Konkoly Zsófia, a magyar küldöttség legfiatalabb tagja az 1-es pályán úszott a 400 gyors döntőjében, miután a délelőtti előfutamban a hetedik legjobb időt érte el.

[caption id="" align="alignleft" width="650"] Konkoly Zsófia (b) és a győztes spanyol Nuria Marques Soto a riói paralimpia 400 méteres gyorsúszás S9-es kategóriájának döntője után a Rio de Janeiró-i Olimpiai Uszodában 2016. szeptember 9-én. Konkoly Zsófia a hatodik helyen végzett. (MTI Fotó)
[/caption]A mindössze 14 éves pécsi úszó, akinek a jobb karja nem fejlődött ki teljesen, szinte végig a hatodik helyen tempózott, és bár a végén volt esélye megszerezni az ötödik helyet, végül ebben a pozícióban zárt.

A péntek esti döntőket több ezren szurkolták végig az Olimpiai Uszodában.