Hírek

2004.10.25. 08:36

Parádé a Bajnokok Ligájában

A hatszoros BL-győztes katalánokat a két csapat korábbi hat kupatalálkozóján csak egyszer sikerült legyőzniük a szegedieknek. A csoda szombaton megismétlődött, óriási csatában 22-21-re nyertek a Tisza-partiak.

BAMA

Négyezer néző,  Lékó Péter kezdődobása. Igazi kézilabda-fesztivál zajlott Szegeden. Villámrajtot vett a Pick: 3-0. A házigazdák egykori kedvence, a Szegedről Barcelonába igazolt Nagy László viszont Romeróval az oldalán összekapta a Barcát. A szünetben már a vendégek vezettek két góllal. A fordulás után megtáltosodtak a Tisza-partiak. Szente kapus lehúzta a rólót, míg társai zsinórban négyszer vették be a katalánok kapuját. A Barcelona felvette a kesztyűt, s az utolsó percekig kétesélyes volt a találkozó. A hajrá idegfeszítő perceit a házigazdák bírták jobban erővel,  sikerült két vállra fektetniük a katalán óriást. A Bajnokok Ligája A csoportjában a Barcelona már második idegenbeli fiaskóját szenvedte el. A még veretlen szegediek félidőben kétpontos előnnyel állnak kvartettjük élén.

A magyarok legyőzték a milliárdosokat

A két kézis kupabravúr mellett érdemes megnézni a csapatok költségvetését. Nos, a két külföldi gárda lényegesen több pénzből gazdálkodik, mint magyar ellenfeleik.

A négy csapat éves költségvetése forintban

Barcelona 2,5-2,8 milliárd

Lemgo 1,4-1,6 milliárd

Veszprém 300 millió

Szeged 200-220 millió

Lépéselőnybe került a Fotex a Lemgóval szemben

A Fotex Veszprém a német férfi kézilabda fellegvárában, Lemgóban aratott ötgólos győzelmet szombaton. A két együttes hét éve egyszer már összefutott a bajnokok küzdelemsorozatában.

Akkor a veszprémi X után Lemgóban a hazaiak nyertek. A két együttes most is a csoportelsőségért vív különharcot. Talán megelőlegezhetjük, hogy inkább csak vívott. A hét végi rangadó hajrájában szenzációsan kézilabdázó veszprémiek világhírű vetélytársuk idegenbeli legyőzésével óriási előnyre tettek szert.

G csoport, 3. forduló: Lemgo (német)–Veszprém 23-28.

Az állás: 1. Veszprém 6 pont/3 mérkőzés, 2. Lemgo 4/3, 3. Sandefjord (norvég) 0/2, 4. Kaunas (litván) 0/2.