Hírek

2004.12.13. 07:20

Perez nélkül is remekelt a Fotex Veszprém a BL-ben

BAMA

Bejutott a legjobb nyolc közé a férfi kézilabda Bajnokok Ligájában a Fotex KC Veszprém. A magyar csapat a nyolcaddöntő visszavágóján simán, 39-29-re legyőzte a vendég ukrán Zaporizzsja csapatát. Pedig nem jól kezdődött a mérkőzés. A vendégek gyorsan kétgólos előnyre tettek szert. A hazaiak csak a 9. percben egyenlítettek, majd valamivel később fordítottak.

A Zaporizzsja jól tartotta magát. Mégis a 14. percben már továbbjutásra állt a Veszprém, ekkor 8-6-ra vezetett. A Perez Carlost nélkülöző Fotex belelendült, később még emberhátrányban is növelte a különbséget. Még a szünet előtt Budaynak és a kapus Solának is volt egy-egy jó periódusa, így megnyugtató előnnyel zárult az első 30 perc.

A második félidőben sem volt gond, az ukránok védőfala nem zárt tökéletesen. Igaz, olykor a hazaiak már könnyelműsködtek, a biztos továbbjutás tudatában nem összpontosítottak eléggé. Csak a hajrában lett fölényes a diadal. A negyeddöntő sorsolását kedden tartják Bécsben.

Férfi BL, nyolcaddöntő, viszszavágó: Fotex KC Veszprém-Zaporizzsja 39-29 (19-13).
Lapzártakor érkezett: Pick Szeged–Celje 20-21. Továbbjutott a Celje, 44-43-as összesítéssel.