Hírek

2004.12.03. 06:40

Kiütéses sikerrel zártunk

Sikeresen zárult a magyar labdarúgó-válogatott számára a Király-kupa Thaiföldön. A harmadik helyért vívott mérkőzésen a mieink 5-0-ra nyertek Észtország ellen. A 25. percben már négy gól volt az előnyünk.

Lázár Lajos

Lothar Matthäus kezdőcsapatában a debreceni Éger László és az MTK-s Pollák Zoltán személyében ismét bemutatkozott két újonc. Már az 5. percben megszerezhette volna a vezetést a magyar csapat, de Kerekes közelről az észt kapus kezébe gurított. A 12. percben Rósa Henrik már nem hibázott, 7 méterről a kapu bal oldalába továbbított
(1-0). Nem sokkal később Koplárovics szögletét követően Allas vétett öngólt (2-0). Nagy fölényben játszott a magyar válogatott. A 19. percben Kerekes észrevette, hogy az észt hálóőr kinn áll kapujából, 30 méterről lőtt, és a labda a léc alá vágódott (3-0). A 25. percben Rajczi átadását Kerekes kapta, a debreceni csatár visszasarkalt Rajczi elé, ő a 16-osról indulva becselezte magát az ötösig, majd a jobb alsó sarokba lőtt (4-0). A szünetben a szövetségi kapitány becserélte Posza Zsolt kapust. Így a ferencvárosi játékosokat és az idegenlégiósokat nélkülöző keret valamennyi tagja pályára lépett a thaiföldi tornán. Változatlanul a magyar válogatott kezdeményezett többet, de a fordulás után már az észtek is veszélyesebben futballoztak. A 62. percben az oldalvonal közeléből, 40 méterről Pollák lőtt az észt kapura. Az ellenfél egyese az ötösön állt, a labda pedig a bal felső sarokban kötött ki (5-0). Biztos vezetése tudatában visszafogottabb lett válogatottunk, akadt helyzetük az észteknek is, de Posza rendre eredményesen avatkozott közbe.

Bronzmérkőzés: Magyarország–Észtország 5-0 (4-0)

Bangkok, 400 néző. V: Satop (thaiföldi)

Magyarország: Vlaszák (Posza, a szünetben) – Nikolov, Éger, Komlósi (Stark, 66.), Pollák (Vanczák, 71.) – Rósa H. (Vincze O., a szünetben), Rajczi, Juhász, Koplárovics (Tóth B., a szünetben) – Waltner, Kerekes.

Észtország: Kojenko – Allas, Post (Piiroya, 65.), Barengrub, Sidorenkovi (Smirnov, 78.) – Reinumae, Teever, Dmitriev (Lember, 54.), Ahjupera (Kruglov, 71.) – Kosemets (Zahovaiko, 55.), Saharov.

Gólszerzők: Rósa H. (12.), Allas (15., öngól), Kerekes (19.), Rajczi (25.), Pollák (62.)

Döntő: Szlovákia–Thaiföld 1-1, 11-esekkel: 5-4

A házigazdák az észtek ellen kedden büntetőkkel jutottak a fináléba. A thaiföldieknek tegnap viszont nem volt szerencséjük a tizenegyesekkel. A szlovákok elleni döntőben 5-4-re alulmaradtak a büntetőpárbajban. A második hely ezzel együtt nagy siker a vendéglátók számára. A thaiföldiek uralkodójuk, Bhumiboil Adulyadej 77. születésnapja alkalmából rendezték meg a Király-kupát.

Nyolcat kellett volna rúgnunk

Lothar Matthäus szövetségi kapitány: – Örülök a nagyarányú győzelmünknek, persze még elégedettebb lennék, ha mindezt a torna döntőjében vívtuk volna ki. Gratulálok az újoncoknak, hiszen emlékezetes mérkőzésen bizonyították rátermettségüket. Öt gólt szereztünk, de úgy érzem, hatot vagy nyolcat kellett volna rúgnunk a helyzeteink alapján.

5-0-ra nyertek Észtország ellen. A 25. percben már négy gól volt az előnyünk. Lázár Lajos -->