hírek, képek, témák - PTE - felvételi 2016

PTE GYTK: a gyógyítás szolgálatában

2017. január 30.

PTE GYTK: a gyógyítás szolgálatában

A régiónak is előrelépés az önálló Gyógyszerésztudományi Kar, ahol sokoldalú képzettésg és értékes diploma szerezhető. (x)

KPVK: ezer lehetőség

2017. január 28.

KPVK: ezer lehetőség

Széles kínálat, elismert oktatók, tehetséggondozás jellemzi a Pécsi Tudományegyetem Kultúratudományi, Pedagógusképző és Vidékfejlesztési Karát. (x)

Az új kihívásokra is válaszol a Művészeti Kar

2017. január 27.

Az új kihívásokra is válaszol a Művészeti Kar

A 2016-ban 20 éves Művészeti Kar az évforduló alkalmából méltó és magas színvonalú rendezvénysorozattal ünnepelt. Számos kiállítás, koncert, konferencia adott alkalmat bemutatni a kar művészeti életét szerte az országban és a világban. Ez a jubileum alkalmat is adott egy számvetésre, hogy a továbbiakban milyen legyen a korszerű művészeti képzés a 21. században Pécsett. És erre a kar megfelelő választ tud adni azokkal a tervekkel, amelyekkel a tradicionális művészeti szakok mellett új képzéseket, kutatási projekteket indít be a jövőben. (x)

PTE BTK: a sokszínűség lehetőség

2017. január 21.

Prof. dr. Bereczkei Tamás dékán szerint a pécsi Bölcsészettudományi Kar jövőjének egyik záloga a karra jellemző sokféleség. (x)

PTE TTK: huszonöt éve

2017. január 14.

Az idén 25 éves Természettudományi Karnak kiemelten fontos szerepe van mind a négy fő oktatási területén (természettudomány, informatika, sporttudomány, tanárképzés) a szakember-képzésben és a kutatási háttér biztosításában is. (x)

Versenyképes képzés a PTE Egészségtudományi Karán

2017. január 13.

Versenyképes képzés a PTE Egészségtudományi Karán

Interjú a Pécsi Tudományegyetem Egészségtudományi Karának elmúlt, eseményekben gazdag évéről és a kar előtt álló időszakról prof. dr. Betlehem József egyetemi tanárral, a kar dékánjával. (x)

Menő mérnöktoborzás

2016. november 26.

Menő mérnöktoborzás

PTE | Laborlátogatásokkal, kipróbálható technikai érdekességekkel és rengeteg lazasággal csábította a középiskolásokat Pécsre az egyetem műszaki kara a hagyományos nyílt napján.

Pécs kultúrájának alakítói

2016. február 6.

Pécs kultúrájának alakítói

Az ország legkomplexebb művészeti felsőoktatási intézménye – egy mondatban talán így tudnánk a legpontosabban leírni a Pécsi Tudományegyetem Művészeti Karát. (x)

A duális képzésre nagy hangsúlyt fektet a kar

2016. január 29.

A duális képzésre nagy hangsúlyt fektet a kar

Hogy miért érdemes a Pécsi Tudományegyetem Műszaki és Informatikai Karát választani? Erre több válaszunk is van. (x)

A pécsi jogi diplomák keresettek és elismertek a munkaerőpiacon

2016. január 28.

A pécsi jogi diplomák keresettek és elismertek a munkaerőpiacon

Jövőre ünnepli a Pécsi Tudományegyetem alapításának 650. évfordulóját. Magyarország első egyetemének legrégebbi fakultása pedig a pécsi jogi kar, melynek jogászképzésben betöltött szerepéről és hagyományairól a kar dékánjával, dr. Kecskés Lászlóval, az MTA levelező tagjával beszélgettünk. (x)

A 2016-os felvételi fontosabb időpontjai

• december 15.: jelentkezési időszak kezdete
  • február 15.: jelentkezési határidő.
  • február 23.: az e-felvételit hitelesítő adatlapok beküldésének határideje
  • április 30.: regisztrációs levelek kiküldésének határideje
  • július 12.: hiánypótlás és sorrend módosítás végső határideje
  • július 26.: ponthatárhúzás
  • augusztus 10.: pótfelvételi jelentkezési határidő
  • augusztus 26.: pótfelvételi ponthatárok kihirdetése
  • szeptember: képzések indulása

Képgalériák - PTE - felvételi 2016

Témák - PTE - felvételi 2016

| 1 - 10 | 11 - 16 | >>
Előző
  • Kos
  • Bika
  • Ikrek
  • Rák
  • Oroszlán
  • Szűz
  • Mérleg
  • Skorpió
  • Nyilas
  • Bak
  • Vízöntő
  • Halak
Következő

Mai horoszkóp

• A barátság és a munkája során számos kapcsolatot köt. Sikersorozat következik életében. Szívügyek terén boldog, s bizakodó lehet.
Kos Bika Ikrek Rák Oroszlán Szűz
Mérleg Skorpió Nyilas Bak Vízöntő Halak
Megyei Piactér