hírek, képek, témák - PTE - felvételi 2016

PTE TTK: huszonöt éve

2017. január 14.

Az idén 25 éves Természettudományi Karnak kiemelten fontos szerepe van mind a négy fő oktatási területén (természettudomány, informatika, sporttudomány, tanárképzés) a szakember-képzésben és a kutatási háttér biztosításában is. (x)

Versenyképes képzés a PTE Egészségtudományi Karán

2017. január 13.

Versenyképes képzés a PTE Egészségtudományi Karán

Interjú a Pécsi Tudományegyetem Egészségtudományi Karának elmúlt, eseményekben gazdag évéről és a kar előtt álló időszakról prof. dr. Betlehem József egyetemi tanárral, a kar dékánjával. (x)

Menő mérnöktoborzás

2016. november 26.

Menő mérnöktoborzás

PTE | Laborlátogatásokkal, kipróbálható technikai érdekességekkel és rengeteg lazasággal csábította a középiskolásokat Pécsre az egyetem műszaki kara a hagyományos nyílt napján.

Pécs kultúrájának alakítói

2016. február 6.

Pécs kultúrájának alakítói

Az ország legkomplexebb művészeti felsőoktatási intézménye – egy mondatban talán így tudnánk a legpontosabban leírni a Pécsi Tudományegyetem Művészeti Karát. (x)

A duális képzésre nagy hangsúlyt fektet a kar

2016. január 29.

A duális képzésre nagy hangsúlyt fektet a kar

Hogy miért érdemes a Pécsi Tudományegyetem Műszaki és Informatikai Karát választani? Erre több válaszunk is van. (x)

A pécsi jogi diplomák keresettek és elismertek a munkaerőpiacon

2016. január 28.

A pécsi jogi diplomák keresettek és elismertek a munkaerőpiacon

Jövőre ünnepli a Pécsi Tudományegyetem alapításának 650. évfordulóját. Magyarország első egyetemének legrégebbi fakultása pedig a pécsi jogi kar, melynek jogászképzésben betöltött szerepéről és hagyományairól a kar dékánjával, dr. Kecskés Lászlóval, az MTA levelező tagjával beszélgettünk. (x)

Egy gyorsan fejlődő iparághoz csatlakozik a pécsi képzés

2016. január 27.

Egy gyorsan fejlődő iparághoz csatlakozik a pécsi képzés

Másfél évtizedes álom vált valóra január elsején, miután létrejött a Pécsi Tudományegyetem Gyógyszerésztudományi Kara. (x)

Milliónyi lehetőség az ország legjobb orvoskarán, Pécsen

2016. január 26.

Milliónyi lehetőség az ország legjobb orvoskarán, Pécsen

Magas szintű képzés, gazdag és versenyképes képzési portfólió, pezsgő multikulturális környezet Magyarország egyik legszebb egyetemvárosában. (x)

Tudás vagy képesség?

2016. január 25.

Tudás vagy képesség?

PTE KTK | Talán önnek is ismerős a helyzet: gyermeke gőzerővel tanul az érettségire, lóhalálában regisztrál még az utolsó lehetséges nyelvvizsgaidőpontra és megkeresi az összes elérhető információt az egyetemről és a szakról, amire felvételizni szeretne. (x)

Töretlen fejlődésben

2016. január 23.

Töretlen fejlődésben

A kiváló felsőoktatás nagyon gyakran nem a világvárosok közepén keresendő. Sikeres karrier a világban bárhol és itthon is: kezdődjön egy élhető méretű és felejthetetlen városból, Pécsről!

A 2016-os felvételi fontosabb időpontjai

• december 15.: jelentkezési időszak kezdete
  • február 15.: jelentkezési határidő.
  • február 23.: az e-felvételit hitelesítő adatlapok beküldésének határideje
  • április 30.: regisztrációs levelek kiküldésének határideje
  • július 12.: hiánypótlás és sorrend módosítás végső határideje
  • július 26.: ponthatárhúzás
  • augusztus 10.: pótfelvételi jelentkezési határidő
  • augusztus 26.: pótfelvételi ponthatárok kihirdetése
  • szeptember: képzések indulása

Képgalériák - PTE - felvételi 2016

Témák - PTE - felvételi 2016

| 1 - 10 | 11 - 12 | >>
Előző
  • Kos
  • Bika
  • Ikrek
  • Rák
  • Oroszlán
  • Szűz
  • Mérleg
  • Skorpió
  • Nyilas
  • Bak
  • Vízöntő
  • Halak
Következő

Mai horoszkóp

• A barátság és a munkája során számos kapcsolatot köt. Sikersorozat következik életében. Szívügyek terén boldog, s bizakodó lehet.
Kos Bika Ikrek Rák Oroszlán Szűz
Mérleg Skorpió Nyilas Bak Vízöntő Halak
Megyei Piactér