2019.12.12. 15:22

Már a Magyar Kupa negyeddöntőjében a komlói kézisek

Könnyedén legyőzte a Budakalászt a Sport36-Komló NB I.-es férfi kézilabdacsapata.

Kvanduk Bence

Bejutott a legjobb nyolc közé a Komló a Magyar Kupában, miután saját közönsége előtt legyőzte a Budakalász csapatát.

Szkokánék jól kezdték a találkozót, gyorsan elléptek ellenfelüktől. Az első tíz perc végén már 6-3-ra mentek a hazaiak, a folytatásban pedig még tovább növelték a különbséget. A szünetre már 19-12-es vezetés tudatában mehetett Kilvinger Bálint alakulata.

A fordulást követően sem változtak az erőviszonyok. A szűk kerettel érkező, inkább a hétvégi bajnokijukra fókuszáló vendégek nem tudták megszorongatni a bányászokat, akik 41-28 arányban nyertek.

A Komló pénteken a Liga Kupában a NEKA otthonában játssza utolsó ide meccsét.

Sport36-Komló–Budakalász 41-28 (19-12)

Férfi kézilabda Magyar Kupa., 4. forduló. Komló, 500 néző. Komló: Selymes – Szkokán 7, Zobec 7, Takács B. 1, Jóga 1, Sunajko 9, Csomor 4. Csere: Djurdjevics (kapus), Manojlovity 5, Gajdos 1, Vaskó 2, Kaáli-Nagy 1, Grünfelder 3. Vezetőedző: Kilvinger Bálint. Budakalász: Vasvári – Tóth D. 4, Glück 2, Schulteisz 3, Fekésházy 6, Bátori 1, Hrabák 1. Csere: Ivanica 4, Borbényi 6, Osoha 1/1. Vezetőedző: Forgács Gyula.

Kiállítás: 2 perc (Komló).

Hétméteresek: 1/0, ill. 2/1.