Foci-Eb 2020

2021.06.16. 20:21

Wales Bale kihagyott 11-ese ellenére is legyőzte Törökországot

Az első félidőben Ramsey a harmadik nagy helyzetéből szerzett vezetést. A törökök ismét kikaptak.

R. B.

Forrás: AFP

A labdarúgó Európa-bajnokság A-csoportjának 2. fordulójában Wales Aaron Ramsey és Connor Roberts góljával 2–0-ra legyőzte Törökországot Bakiban, ezzel nagy lépést tett a továbbjutás felé.

Török–walesi összecsapással kezdődött az A-csoport második fordulója. A két válogatott 1997 óta nem találkozott egymással.

Az első félidőben Walesnek három nagy helyzete volt, mindhárom a juventusos Aaron Ramsey nevéhez fűződött. A 30 esztendős középpályás a hatodik percben egy szép csel után a kapusba lőtt, majd szűk húsz perccel később ziccerben a kapu fölé bombázott.

Úgy tűnik, a magyarhoz hasonlóan a walesi igazság is három, mert Ramsey a harmadik lehetőségéből már gólt lőtt. Röviddel a félidő előtt a csapatkapitány Gareth Bale pazar indítást adott a védők mögé beinduló honfitársának, aki mellel szépen levette a labdát és a kapuba helyezte. 0–1

Ez volt Wales történetének 12. Európa-bajnoki gólja, ebből Ramsey kettőt szerzett, négynél pedig ő jegyezte az asszisztot.

Mi aztán tudhatjuk, hogy a Bale, Ramsey párosra figyelni kell. A 2019-es Wales–Magyarország selejtezőn a hazaiak első góljánál Bale beadásából Ramsey talált be…

A törökök a szünet után Cengiz Ünder és Burak Yilmaz vezérletével valamelyest feljavultak, ám bő negyedóra elteltével Wales tizenegyeshez jutott, mivel Bale-t Zeki Celik buktatta a tizenhatos vonalán. Bale azonban borzasztóan rossz megoldással a kapu fölé lőtte a labdát.

Ez volt a harmadik tizenegyes az Eb-n, ebből kettő kimaradt. Csak a portugál Cristiano Ronaldo volt eredményes – pont a mieink ellen…

Gareth Bale 2019 októbere óta nem szerzett gólt a walesi válogatottban.

A hajrában Danny Ward hatalmasat védett Merih Demiral fejese után. A hosszabbítás elején kialakult egy kis lökdösődés Burak Yilmaz, Ben Davies és Chris Mepham főszereplésével. Artur Dias játékvezető sárga lapokkal tett rendet.

A törökök hiába rohamoztak, a házigazda olaszok elleni nyitó mérkőzéshez hasonlóan ezúttal is szerzett gól és pont nélkül maradtak. Sőt, a ráadás végén egy szöglet után Bale betört a tizenhatoson belülre, majd gólt rúgatott Connor Robertsszel – beállítva ezzel a 0–2-es végeredményt.

A walesi csapat a 2016-os és a 2020-as Eb-n összesen immár öt mérkőzést nyert meg. A két torna alatt ennél több győzelme csak a franciáknak van (6).

A-CSOPORT, 2. FORDULÓ

Baki, Olimpiai Stadion. Vezette: Artur Dias (portugál)

Törökország: U. Cakir – Z. Celik, Ayhan, Söyüncü, Meras (Müldür, 72.) – Karaman (Dervisoglu, 75.), Calhanoglu, Yokuslu (Demiral, a szünetben), Tufan (Yazici, a szünetben), Ünder (Kahveci, 83.) – B. Yilmaz. Szövetségi kapitány: Senol Günes

Wales: Ward – C. Roberts, Mepham, Rodon, B. Davies – Morrell, Allen (Ampadu, 73.) – Bale, Ramsey (Wilson, 85.), D. James (N. Williams, 90+4.) – K. Moore. Szövetségi kapitány: Rob Page

Gólszerző: Ramsey (43.), C. Roberts (90+5.)

A csoport másik mérkőzésén

21.00: Olaszország–Svájc, Róma (Tv: M4 Sport) – élőben az NSO-n!