2025.01.12. 19:30
Ezt hallani kell! Az Árva fiú szívhez szóló balladája Tóth Vera hangján kelt életre – VIDEÓ
Véget ért a Duna zenés show-műsorának első elődöntője, amelyben 10 magyar sláger közül választhatott a zsűri és a közönség. Szavazataik alapján egy Cserháti Zsuzsa, egy Edda és egy LGT által híressé tett dal kerülhetett be a döntőbe, ahol esélyt kaphat arra, hogy az évad legjobbja legyen – olvasható az origo.hu felületén.

Forrás: Tóth Vera instagram oldala
A Csináljuk a fesztivált! január 11-i első elődöntője nemcsak megújult látványvilággal, hanem érzelmes pillanatokkal igyekezett elvarázsolni a nézőket. A zsűri és a közönség egyaránt nehéz döntés előtt állt, hiszen a tíz korszakos magyar sláger közül csupán hármat vihetett tovább a döntőbe – számolt be róla az origo.hu.
Az est egyik kiemelkedő pillanata volt, amikor a Cserháti Zsuzsa által híressé tett, Árva fiú című dal felhangzott Tóth Verától, aki 78 pontos – két pont híján maximális – eredménnyel az elődöntő élére juttatta versenyslágerét.
Az Edda Álmodtam egy világot című dalának új életet adott Koós Réka. Az érzelmekkel teli produkció meggyőzte a zsűrit és a közönséget is, akik együtt 77 pontra értékelték. Ugyanilyen eredménnyel, holtversenyben jutott fel a dobogóra az LGT klasszikusa, a Ringasd el magad, amelyet Baricz Gergő még nagyobb lelkesedéssel mutatott be, mint első alkalommal.
A verseny azonban nem ér véget itt: a döntőbe jutott versenydalokat a fellépők újra színpadra állítják, hogy egy végső fordulóban is megmérettessenek. A finálé 10 legjobbja között három már biztos befutó, a következő két elődöntőből újabb 3-3 sláger csatlakozik. A harmadik elődöntőben a zsűri különleges lehetőséget kap: vigaszágon továbbjuttathat egyetlen elődöntős produkciót.
A Csináljuk a fesztivált! negyedik évadának döntője február 1-jén, szombat este lesz.