2024.12.10. 17:48
Rémálom: szervkereskedők lehetnek Baranyában is?
Nem mindennapi történet kering a baranyaiak által is kedvelt Tinder társkereső alkalmazásról az interneten. Nem árt óvatosnak lennünk, hiszen úgy tűnik, hogy a szervkereskedők a társkeresőkön is megjelentek.
Durva sztori kering az interneten
Fotó: StockCake
Az internetes és telefonos csalások korában nem árt óvatosnak lennünk. Sokszor azt sem tudhatjuk biztosra, hogy ki van a vonal, vagy épp a chatfelület másik végén. A csalók legtöbb esetben a személyes- és bankkártya adatainkra fókuszálnak, de akadnak extrém esetek is. Egy, a Redditen terjedő poszt szerint szervkereskedők jelentek meg a társkeresőkön is.
A legutóbbi, Tinder-sztorikkal kapcsolatos cikkünkben egy pszichopatáról szóló történet is előkerült, ezúttal viszont egy még keményebb téma ütötte fel a fejét. A Redditen többen is számoltak már be furcsa, para Tinderes randikról, egyre többen futnak bele furcsa történetekbe.
A Tinder lehet a szervkereskedők új terepe?
A visszajelzések kimondottan megoszlanak a bejegyzés alatt, de fura üzenetekkel többen is találkoztak már a Tinder társkereső applikáción. Nem árt óvatosnak lennünk a társkereső oldalakon, hiszen a szervkereskedők itt is vadászhatnak a gyanútlan, talán kicsit szeretethiányos célpontokra.
- „Sziasztok! Az elmúlt pár hónapban három különböző helyről hallottam egy hasonló első Tinder randi élményt. Röviden, tömören: főhősünk elmegy találkozni egy fiúval, a fiú lekési a vonatot, a lány felajánlja, hogy nála aludhat a kanapén, de mivel nem ismeri még a fiút és furcsa érzése van, magára zárja az ajtót. Hajnalban furcsa hangokat hall a lakásból, magára hívja a rendőrséget, és kiderül, hogy a fiú szervkereskedő. Ez valami új horror történet? Vagy régi, ami újra felkapott lett? Remélem, hogy ez nem egy igaz sztori (bár a mai világban már minden is megtörtént szerintem). Valaki hallott erről valamit? Ugyanitt várok hasonló történeteket, vannak olyan barátaim/ismerőseim, akik használnak, vagy lehet, hogy később fognak használni online társkeresőket, jó, ha mindenki képben van az ilyen csapdákkal kapcsolatban. Köszönöm, ha megosztod” – írta egy hölgy a Reddit posztjában.
A kommentelők között megoszlanak a vélemények, és mi sem fogjuk tudni biztosra megmondani, hogy ez egy valós fenyegetés-e, vagy csak egy ijesztő történet, amellyel igyekeznek a frászt hozni ránk. Árulkodó jelek mindig lehetnek, így nem árt résen lenni.
A szakértők szerint lehetnek durva jelei annak, ha a társkeresőn valaki rossz szándékkal közeledik felénk: általában ezek az emberek olyan célpontot választanak ki maguknak, aki érzelmileg instabil, ezt kihasználva verik át áldozatukat. A tinédzserek lehetnek az elsődleges célpontjaik, hiszen ebben az életszakaszban a leginkább befolyásolhatóak érzelmileg az emberek.
Legyünk szemfülesek, és biztosítsuk be magunkat
Gyanús lehet, ha a leendő randipartner idejekorán akar velünk találkozót szervezni, főként akkor, ha számodra ismeretlen helyre próbál elcsábítani. Amennyiben az első randi előtt állsz, igyekezz egy számodra komfortos helyre leszervezni a közös programot. Mielőtt elindulsz, szólj egy ismerősödnek, barátodnak, hogy hova is mész, így ő tudni fogja, hogy merre keressen, ha esetleg valami gond adódna.
Abszurdnak tűnhet, hogy már a randizás sem biztonságos 2024-ben, de nem árt körültekintőnek lenni. Talán a Tinderes regisztrációhoz sem ártana az Ügyfélkapu+ vagy a Digitális Állampolgár mobilalkalmazás az azonosítás érdekében, hogy ne lehessen álnévvel regisztrálni a bűnözőknek.