Nyamm

2025.01.29. 17:30

Cukormázas csalódás: most a fánkokat teszteltük le – VIDEÓ

A farsangi időszak a vicces jelmezek mellett a fánkról is szól, az édesség népszerűsége töretlen. Folytatjuk a tesztelést, most az Aldi, Spar, Penny és a Lidl fánkjait hasonlítjuk össze.

A farsangi időszakban a fánk fogyasztásának hagyománya régi európai gyökerekkel rendelkezik. Legismertebb változata a szalagos fánk, amely hazánkban is különösen népszerű. Emellett sokan választják még a töltött, mázas vagy akár egészségesebb változatokat is. Korábban teszteltük a szaloncukrokat, majd a csokimikulásokat, bejgliket, szilveszter közeledtével pedig a virsliket hasonlítottuk össze. Most, a farsangi időszak közepén négy hipermarket fánkjait kóstoltuk meg és állítottuk sorrendbe, hogy olvasóink biztosan ne csalódjanak. Értékelésünk ahogy eddig is, most is szubjektív, személyes ízlésen alapul.

fánk
Fánk kóstolás a szerkesztőségben.
Fotó: MW

Így szerepeltek a teszten a fánkok:

A csokisakkal kezdtük a kóstolást. A Sparos és a Penny-s fánkok nagyon hasonlítottak külsőre. A Penny csokis fánkjáról egy kis részen már a boltban le volt válva a csokimáz. A tésztája jó, ám kicsit erőteljesebb lehetne rajta a csokiréteg, túl édes. Az Aldiban nagyon nagy volt a választék. Az itt kapható csokis fánk egy kicsit keményebb, másabb a textúrája. Ez valóban tejcsokis, finom, ropogós a csokoládé rajta, ám könnyen leválik a fánkról. A tészta kellemes, kicsit több só van benne, ami kellően kiemeli a csokoládét. A Lidl csokis fánkja túlságosan olajos volt, beleragadt a fogunkba, a csokija nem volt rossz, de semmi extra. A Spar csokis fánkja nézett ki a legjobban, a máz nagyon ragadós, csokoládéja más mint a többi fánknak. Ám a csokoládé íze ennek volt a legjobb.

A végső lista:

  1. Aldi csokis 195 Ft
  2. Spar csokis 219 Ft
  3. Penny csokis 199 Ft
  4. Lidl csokis 195 Ft
fánk
A megkóstolt fánkok.
Fotó: Löffler Péter

A Penny epres fánkjának az illata jó volt, valóban epres. Ízre már egy kicsit gyengébb, ízfokozós, könnyedén lemállott. A tésztája nem túl jó. Az Aldi pinkie donut fánkjának illata nem túl erős. Ez is rózsaszín, ám nem epres ízű, tésztájának illata és íze olajos. A Lidl epres fánkja más volt mint a többi, többféle színes cukor szórással mutatósabb volt mint a társai. Mázának kellemes íze volt, tésztája ennek volt a legjobb, legpuhább. A Spar epres fánkja nagyon összenyomódott miután felvágtuk, ám íze kellemes, nem túl édes, nem ízfokozós.

A végső lista:

  1. Spar epres 219 Ft
  2. Lidl epres 195 Ft
  3. Penny 199 Ft
  4. Aldi pinkie donut 195 Ft
fánk
A farsangi fánk a gyerekek kedvence.
Fotó: MW

Végül megkóstoltunk 3 másik fánkot is. Az Aldi barackízzel töltött szalagos fánkját (219 Ft), a Lidl cookie moster, kék fánkját (429 Ft) és a Spar pisztácia töltelékes, csíkos fánkját (329 Ft). Ezek közül a pisztáciás ízlett a legjobban. Illetve a szalagos fánk sem volt rossz.

Összességében szerintünk, ha csak néhány darab fánkot kíván meg az ember, a boltokban válasszon inkább egy kicsit drágább, de extrább ízű, különlegesebb fánkot. Ha meg több fánkra lenne szükség, inkább készítsük el otthon. Nem kellenek hozzá drága hozzávalók: liszt, cukor, tojás, tej, élesztő és olaj – ezek általában minden háztartásban megtalálhatók. S elkészítése sem túl időigényes.

 

Hírlevél feliratkozás
Ne maradjon le a bama.hu legfontosabb híreiről! Adja meg a nevét és az e-mail-címét, és mi naponta elküldjük Önnek a legfontosabb híreinket!