Bama.hu videó

2025.01.28. 15:40

Újra várja a pécsi iskola a fiatal dementorvadászokat (VIDEÓ)

Elindult a jelentkezés a Harry Potter Országos Versenyre, ahol az 5. és 6. osztályosok mérik össze tudásukat. Az előző évekhez hasonlóan Pécs ad otthont a rangos versenynek.

Évek óta a Pécsi Meszesi Általános Iskola szervezi az ország legnagyobb, fiatal diákoknak kiírt a Harry Potter tematikájú versenyt. A több fordulós versenyt egy országos döntő zárja, ami a korábbi években is remek hangulatot varázsolt a pécsi iskolába.

Harry Potter Pécs
Elindult a jelentkezés a Harry Potter Országos Versenyre, amit a Pécsi Meszesi Általános Iskola szervez
Fotó: Jusztin Levente

Színvonalas verseny végén Pécsen gyűlnek össze a varázslók

A Pécsi Meszesi Általános Iskola a Kulturális és Innovációs Minisztérium megbízásából a Nemzeti Kulturális Támogatáskezelő által a Nemzeti Tehetség Program keretében meghirdetett pályázaton 1.000.000 forint vissza nem térítendő támogatást nyert, így idén harmadik alkalommal rendezik meg a Harry Potter Országos Versenyt. A projekt megvalósítási előző év szeptember 1-jén kezdődött és egészen augusztus 31-ig tart.

A versenyre azon 5. és 6. évfolyamos tanulók jelentkezését várják, akik szeretnének négyfős csapatban a szürke mugli hétköznapokból egy varázsvilágba kalandozni. A verseny háromfordulós lesz, két online forduló és egy helyszíni döntő megrendezésével, ahova az 1. és 2. forduló összesített eredményei alapján lehet bekerülni. A döntő idén május 29-én lesz, a jó hangulat a korábbi évek tapasztalatai alapján garantált lesz.

Jelentkezni február 10-ig lehet, amit ezen a linken keresztül tehetnek meg a csapatok. Részletes tájékoztató és a versenykiírás az iskola honlapján.

 

Hírlevél feliratkozás
Ne maradjon le a bama.hu legfontosabb híreiről! Adja meg a nevét és az e-mail-címét, és mi naponta elküldjük Önnek a legfontosabb híreinket!