Garázsvásár

2024.12.27. 10:00

Kis kutakodással igazi kincsekre bukkanhatunk

Az otthon rendezett minibazár sokkal többről szól, mint a család megunt holmijainak értékesítése: kiváló lehetőség az ismerkedésre, no meg a jó szomszédság ápolására.

Forrás: MW

Fotó: Reviczky Zsolt

Egy biztos: meggazdagodni senki nem fog a saját maga szervezte garázsvásárán, azonban több előnye is van. Például rengeteg hely szabadul fel a lakásban, a garázsban, a kerti sufniban. 

Két legyet egy csapásra

Költözés előtt és után célszerű a felesleges holmiktól megszabadulni. Ráadásul az új szomszédként jól beharangozott garázsvásárral – amellett, hogy hoz egy keveset a konyhára – új ismeretségekre tehet szert. Közben még az is kiderülhet, hogy a szomszéd meg egy lomnak hitt eszközétől szeretne régóta megszabadulni, gyorsan csapjon le rá! Nézzük, hogyan érdemes megszervezni a garázsvásárt.

Hol és mikor?

A legfontosabb a hírverés. Ennek számos formája segítség lehet: az online közösségi oldalak (sokan kimondottan a településükhöz köthető csoportokba posztolnak) mellett a településen fellelhető hagyományos hirdetőtáblák, de még a kerti kapura kiragasztott, kézzel írt tábla is. Ha sok a gyerekholmi, érdemes a kisgyerekes anyukákat megszólítani óvodában, iskolában elhelyezett hirdetésekkel, és persze az interneten.

Az esemény előtt nagyjából 2-3 héttel célszerű nekilátni a munkának, de korábban nem érdemes, mert addigra lankadhat a kíváncsiskodók érdeklődése. Mindenképpen egy hétvégi időpontot nézzen ki, a legjobb a szombat délután, amikor nem annyira sietős az élet. Felesleges évszakhoz igazítani a programot, akit érdekel a kincsvadászat, úgyis eljön, azonban a hosszú iskolai szünetek kellős közepét felejtse el – mindenki utazik.

Garázsvásárt nem csak az szervezhet, akinek van garázsa, kertes háza tágas udvarral. A panelosok is kipakolhatnak a lépcsőház elé. Nekik kimondottan könnyű dolguk van, hiszen ott mindig sok a járókelő.

Vásári bazár

Mit érdemes vásárra bocsátani? Megunt, de jó állapotú lakberendezési tárgyakat, kinőtt gyerekholmikat, sporteszközöket, kis biciklit, rollert; szezonális termékeket – például babakocsit, pelenkázót, szobahintát. A szép kerámiákra, tányérokra mindig akad érdeklődő, de a könyvekkel is megéri próbálkozni. 

A retrómániások örömmel csapnak le a nagypapától örökölt, régi rádióra, telefonkészülékre, műszaki cikkekre, a mama konyhai ereklyéire. Óriási keletje van a lemezeknek, nem beszélve a lemezlejátszóról.

Adjon a külsőségekre

A könnyebb értékesítés miatt érdemes rendezetten, tisztán kínálni a portékát. A szedett-vedett hatást kerülje el, inkább csoportosítva, ötletesen állítsa össze a tárgyakat: külön a gyerekholmit, külön a könyveket, a kisebb bútorokat.

Az sem baj, ha a nézelődők jól érzik magukat abban a fél órában, amíg körbenéznek a vásárban. Hidegben akár meleg teával, forralt borral, kényelmes székekkel is készülhet, ahol beszélgetés és nézelődés közben megpihenhet a vásárló. Ha fogalma sincs, mennyit kérhet el a nagyi mákdarálójáért, a papa elektromos köszörűjéért, tájékozódjon az interneten! A nagyobb eszközökre árcédulát ragaszthat, illetve készítsen árlistát!

 

Hírlevél feliratkozás
Ne maradjon le a bama.hu legfontosabb híreiről! Adja meg a nevét és az e-mail-címét, és mi naponta elküldjük Önnek a legfontosabb híreinket!