2025.04.11. 17:30
Szétnéztünk a piacon: Tojás van bőven, és erre az árra kell számítani!
Nem a tojás ára lesz az, ami kiveri a biztosítékot idén húsvétkor, ezt nyugodtan megállapíthatjuk. Jó hír az ünnepi előkészületekben, hogy van tojás, hiányra nem kell számítani, és a termék ára is elfogadható a piacokon, az üzletekben.

Szétnéztünk a piacon: Tojás van bőven, és erre az árra kell számítani!
Fotó: Löffler Péter
A pécsi vásárcsarnokban a tojás darabját jellemzően 75 és 80 forint között kínálják induló áron, de mérettől, származástól függően e termék darabára is megközelítheti, egyes esetekben akár meg is haladhatja a 100 forintot. Az árak nyilván igazodnak az üzletek áraihoz, a diszkontokban és a hipermarketekben akciósan már 72 forintért is hozzájuthatunk a tojás darabjához.

Fotó: Löffler Péter
A kínálat mennyiségre és minőségre is megnyugtató. A pécsi vásárcsarnok tojásfelhozatalát pedig a dobozos, tálcás étkezési termék mellett a tojásból készült lakás- és asztali díszek színesítik, így, alig egy héttel az ünnep előtt. Ezek kínálata is roppant gazdag, árban pedig a néhány száztól a több ezer forintig válogathatunk a termékekben.
Ezt a felhozatalt látva mindenesetre nem kell attól tartani nálunk, mint ami az USA néhány államában bekövetkezett. Azok az emberek ugyanis, akik sokallják a tojás árát, pillecukrot, krumplit vagy éppen hagymát festenek az ünnepi előkészületek során.
A tojás mellett a füstölt áru felhozatal is megnyugtató a piacokon
A húsvét közeledtével érdemes ránézni még a füstölt áruk kínálatára is a piacokon. Amint az megállapítható, a tavalyinál mélyebben a zsebébe kell nyúlnia annak, aki házi sonkával, kolbásszal dobná fel a húsvéti asztal felhozatalát. A lassú érlelésű és füstölésű hagyományos parasztsonka kilója 4000 forint körül kezdődik a piacokon, de vannak ennél lényegesen magasabb kilónkénti tarifák is. Hasonló árkategóriában vannak a házi, vagy kisüzemi készítésű stifolderek is, de ebben a termékkörben ki lehet fogni olcsóbb tételeket is.