2023.08.16. 08:58
A napsütés mellett záporokra is készülhetünk
Szerdán az ország területén szórványosan kell zivatarokra számítani, a délnyugati, illetve az északkeleti tájakon alacsonyabb valószínűséggel várható dörgés, villámlás.

Fotó: Matej Kastelic
A napsütést fátyol- és gomolyfelhők zavarják, utóbbiak időszakosan össze is állhatnak. Elszórt jelleggel lehet zápor, helyenként zivatar. Gyenge vagy mérsékelt marad a légmozgás, de zivatarok mentén átmeneti szélerősödés nem zárható ki. A legmagasabb nappali hőmérséklet 28 és 33 fok között alakul. Késő este 19 és 26 fok között alakul a hőmérséklet, írja az Országos Meteorológiai Szolgálat.
Időjárás Baranyában (Forrás: koponyeg.hu)
Szerda
Dél, délkelet felől megnövekszik a gomolyfelhőzet - a napsütés mellett, és elszórtan fordulhat elő zápor, zivatar. Csak zivatarok környezetében várható szélerősödés. 31 fok körül alakul a hőmérséklet.
Csütörtök
Sok napsütés várható gomolyfelhőkkel. Főleg hajnalban és a délutáni óráktól valószínű zápor, zivatar. Az északkeleti szél néha megélénkül. Délután 29-34 fokos meleg lesz.
Péntek
Napos időnk lesz, de délután megnövekedhet a gomolyfelhőzet, és frissítő zápor, zivatar is előfordulhat. Országos hőség lesz 30-35 fokos maximumokkal.
Orvosmeteorológia (Forrás: koponyeg.hu)
Fronthatás nem terheli szervezetünket. Jelentősebb egészségi állapotot befolyásoló időjárási tényezőre nem kell számítani. A szórványosan előforduló záporok, zivatarok környezetében fülledtté válhat a levegő, mely leginkább a légzőszervi és szív-érrendszeri betegségben szenvedőket viselheti meg. Erős lesz az UV-sugárzás, ezért gondoskodjon a bőr és szem védelméről. A meleg idő miatt a szervezet folyadékigénye is megnő, ezért a nap folyamán ennek pótlására is érdemes odafigyelni.