2025.01.24. 07:40
Pénteken sem kell fagyoskodnunk!
Pénteken folytatódik a felmelegedés, délután akár a 10 fokot is átléphetjük.

Fotó: Kovács Liliána
Várható időjárás Baranyában
Péntek
A hajnali záporok megszűnése után csökken a felhőzet, kisüt a nap északnyugat felől. Estétől aztán rétegfelhőzet, illetve pára képződik. 5 és 11 fok közötti értékeket mérhetünk. Élénk lesz a nyugati szél.
Szombat
Nyugaton akár többórás napsütés is lehet, nem lesz csapadék. 10 fok körüli enyhe idő várható.
Vasárnap
Az égbolt változóan felhős lesz, csapadékra nem kell számítani. A délnyugati és déli szél helyenként megerősödhet. Délután 5 és 14 fok között változik a hőmérséklet.
Hétfő
Változó felhőzetre van kilátás, helyenként kisebb eső vagy zápor előfordulhat. A délnyugati és déli szél időnként megerősödik. A hőmérséklet hajnalban -2 és +3 fok között, délután pedig többnyire 10–15 fok körül alakul.
Orvosmeteorológia
A légköri változások nem befolyásolják számottevő mértékben szervezetünk működését. A hajnali fagy, illetve párás levegő a krónikus ízületi megbetegedésben szenvedők tüneteit erősítheti, a beteg testrész fájdalma fokozódhat, illetve mozgástere beszűkülhet. Az érintett végtagok ébredés utáni alapos átmozgatása sokat javíthat a tüneteken. A párásság a krónikus légúti betegeknek sem kedvez, panaszaik és tüneteik felerősödhetnek. A nedves, párás időben könnyebben terjednek a cseppfertőzéssel fertőző vírusok, ezért nő meg ilyenkor a légúti megbetegedések száma. Különösen fontos a fertőzések elleni védekezés, a fokozott higiénia. (forrás: köpönyeg.hu).