2025.04.26. 17:30
Két név, egy arc? Emberkereskedelem miatt is kereshették a veszélyes pécsi bűnözőt
Hová tűnt Fontos János, avagy Orsós János? Érdekességre bukkantunk a körözési toplista egyik veszélyes bűnözőjével kapcsolatban.

Emberkereskedelemben is közreműködhetett a bűnöző.
Forrás: MW/Illusztráció
Fotó: Löffler Péter
Lekerült a fotója és a rendőrségi profilja a police.hu körözési toplista személyei közül Fontos Jánosnak, akit már évek óta keresett a Baranya Vármegyei Rendőr-főkapitányság bűnügyi osztálya. Utánajártunk, hogy mi történhetett a pécsi bűnözővel, és egy különös összefüggésre bukkantunk.

Forrás: police.hu
A körözési toplista Fontos Jánosa lehet, hogy nem is volt Fontos?
A körözési toplista személyei között évekig Fontos János néven szereplő drogdíler lekerült a teljes körözési listáról, ezért megkerestük hát a Baranya Vármegyei Rendőr-főkapitányságot, hogy tájékoztatást kérjünk az illetővel kapcsolatban.
A Baranya Vármegyei Rendőr-főkapitánysághoz érkezett megkeresésére válaszolva tájékoztatjuk, hogy az Ön által említett férfi elfogató parancs alapján történő körözését a Baranya Vármegyei Rendőr-főkapitányság visszavonta. A körözési nyilvántartási rendszerről és a személyek, dolgok felkutatásáról és azonosításáról szóló 2013. évi LXXXVIII. törvény rendelkezései alapján bővebb felvilágosítást nem áll módunkban adni.
Arról sajnos tehát nem kaptunk tájékoztatást, hogy miért vonhatták vissza a körözést a hatóságok, találgatásokba pedig nem érdemes belekezdeni.
Érdekességre bukkantunk, vajon csak fura egybeesés?
A pécsi születésű Fontos János pszichoaktív és új pszichoaktív anyagokkal való visszaélés miatt került a rendőrség célkeresztjébe, 2014-ben azonban emberkereskedelem miatt ítélhették el. Az nlc.hu cikke szerint egy Kozee Sleep nevű brit bútorgyártó cég, amely olyan áruházláncoknak szállított be, mint a John Lewis, a Next és a Dunelm Mill, magyar munkásokat alkalmazott, akiket rabszolgaként tartott. A cég tulajdonosa, Mohammed Rafik, emberkereskedelem vádjával állt bíróság elé. A cikk szerint a magyar munkásokat két magyar állampolgár, Orsós János és Illés Ferenc közvetítette ki, így társtettesként Orsós János 2014-ben öt év börtönbüntetést kapott. Az ügyészség szerint a munkások kizsákmányolása tudatos volt, és a gyár tulajdonosa is tisztában volt a helyzettel.
Itt jön a dologban a csavar, ugyanis a police.hu-n található Fontos János fotóján, valamint az említett cikkben található Orsós fotóján egyértelműen ugyanaz a férfi látható.

Forrás: police.hu és nlc.hu