Horgászok figyelem!

2024.11.29. 17:30

Olcsóbb lesz horgászni ezeken a baranyai vizeken jövőre

Az idei árakhoz képest olcsóbb lesz a Pécsi Horgász Egyesület (PHE) saját tagjai részére kínált 20 nemes hal elvitelét is magába foglaló éves területi jegye. Ráadásul az olcsóbb árért nem csak egy, hanem az egyesület öt horgásztaván lehet pecázni majd, továbbá azokon felül még a baranyai kisvizeken is.

A kép illusztráció

Forrás: MW

Fotó: Bozsó Katalin

Kecskés Gergő, a PHE ügyvezető elnöke elmondta, hogy az idén a különböző tavakra, köztük Malomvölgyi II-esre, az Üszögpusztai-tóra, az Ivánbattyáni- és Zengő II-es tóra külön-külön lehetett 20 vagy 30 nemes hal elvitelét magába foglaló területi jegyeket váltani. A 20 halas opció ára idén 69 ezer forintba, a 30 halas pedig 79 ezer forintba került. Jövőre kínált olcsóbb opcióba a PHE fenntartásában lévő horgászvíz bekerült, így az 2025-ös területi jeggyel rendelkezők hat horgászvízen hódolhatnak szenvedélyüknek a következő esztendőben.

olcsóbb
Olcsóbb opciók.

A jövő évi, olcsóbb árak pedig úgy alakulnak, hogy a 20 halas összevont éves területi jegy ára 65 ezer forint lesz. A 30 halas pedig ezer forinttal lesz drágább az idei területinél, azonban annak birtokában a PHE bármelyik taván próbálkozhatnak majd a horgászok jövőre. Nem árt tudni, hogy a 20 halas nemes hal mellé 20 kiló egyéb halat, praktikusan keszeget, kárászt lehet elvinni az év során, a 30 halas jegy esetében pedig 30 kilót.

Azok számára, akik nem szeretnének halat elvinni az egyesület egy 40 ezer forintba kerülő éves sportjegyet is kínál, amely ugyancsak az összes vízterületüket. A 14 és 18 év közötti sporttársak számára is kínál a pécsi egyesület szintén a hat vízterületre szóló összevont éves ifjúsági jegyet, amelynek ára 35 ezer forint. Ebben benne van az is, hogy az ügyes ifjúsági horgászok 15 nemes halat is elvihetnek az év folyamán – ismertette az egyesület ügyvezető elnöke.

Kecskés Gergő kiemelte azt is, hogy gondoltak a legfiatalabb pecásokra is: a 14 év alatti horgászoknak 5000 forintért kínálnak éves területi jegyet, szintén az összes általuk fenntartott horgászvízre. Az éves összevont gyermek jegy esetében azonban megkötés, hogy nemes halat nem lehet elvinni, de 10 kilogramm egyéb halat azonban igen. A PHE gyerekjegyével rendelkezők bármilyen horgászmódszert alkalmazhatnak, tehát akár pergethetnek is, de ha nemes halat fognak, azt nem tarthatják meg – részletezte az ügyvezető elnök.

Mire fel az olcsóbb árak?

Kecskés Gergő kiemelte, hogy ezeket a kedvezményes opciókat saját, azaz a Pécsi Horgász Egyesületnél tagságot váltó sporttársaknak kínálják. A PHE ügyvezető elnöke ennek kapcsán megjegyezte, hogy szeretnék növelni az egyesület taglétszámát. Mint kiemelte, a törvényi szabályozás miatt a horgászoknak kötelező belépni valamelyik egyesületbe, és az ottani tagság a feltétele annak, hogy valahol éves, nagy napi területi jegyet válthassanak.

Kecskés Gergő úgy vélte, hogy ugyan számos horgászegyesület működik Pécsen, azok méretben, anyagi javakban, szolgáltatásokban és a tagdíj árában is különböznek. Egy nagyobb egyesületnek magasabb lehet a tagdíja, ugyanakkor több szolgáltatást képes nyújtani mint kevésbé népes társaik.

Mint hangsúlyozta az 1954-ben alapított egyesületük fő profilja a horgászok részére a horgászat feltételeinek biztosítása, közcélú feladatok ellátása, sokrétű közösségi, civil, horgász egyesületi szolgáltatásnyújtás, valamint horgászcélú tevékenység szervezése. Továbbá – folytatta – tagjaik horgászérdekeinek képviselete, kedvező horgászlehetőségek biztosítása.

Egyúttal arra kérte a mintegy 20 ezer fős baranyai horgásztársadalmat, hogy az évről évre megújítandó egyesületi tagság választásakor ott váltsanak engedélyt ahol szívesebben látják a befizetett tagdíjukat, valamint vegyék figyelembe azt is, hogy e szervezetek milyen szolgáltatást nyújtanak mindezért cserébe. Szavai szerint egy esetlegesen magasabb tagdíjat akár támogatásnak is tekinthetik a horgászok, de valószínűleg többet fognak visszakapni azért.

Kecskés Gergő felhívta a sporttársak figyelmét arra is, hogy figyeljenek oda az idei fogási naplók 2025. február 28-ig történő leadására.

Mi a helyzet a többi horgászvízen?

A Horgász Egyesületek Baranya Megyei Szövetsége (HEBMESZ) a vízkezelője számos igen népszerű vármegyei horgászvíznek, köztük a mintegy 70 hektáros Pécsi-tónak, valamint a festői környezetben található Kovácsszénájai-tónak, valamint az olyan vadvizeknek is, mint a Duna és holtágai, továbbá a Dráva vármegyei szakaszai. Úgy tudjuk, hogy egyelőre a csupán a Pécsi-tó éves területi jegyének árával kapcsolatban született tagsági döntés, amely az idei 43 ezer helyett 44 ezer forintba fog kerülni. Információink szerint a többi vízterület esetében sem várható számottevő áremelkedés, ezért tájékoztató jelleggel közöljük az idei tarifákat. A Drávára és Boros-Drávára idén 20 ezer, a Duna baranyai szakaszának élővízére 27 ezer, a Duna belvizeire, azaz a Külső-Bédára, a Kölkedi Holt-Dunára, valamint a Mocskos-Dunára szintén 27 ezer, az élővízre és holtágakra összevont éves területi 31 ezer forintba került idén.

A Pogányi-tavon az éves területi jegy tagoknak idén 60 ezer forintba került. Ezért az összegért 50 kiló nemes halat vihetnek haza a horgászok. A tavat fenntartó horgászegyesület elnöke, Barta József lapunknak elmondta, hogy bár csak később dönt a tagság az éves területi áráról, nagyon valószínű, hogy jövőre sem fog emelkedni a tarifa.

 

 

Hírlevél feliratkozás
Ne maradjon le a bama.hu legfontosabb híreiről! Adja meg a nevét és az e-mail-címét, és mi naponta elküldjük Önnek a legfontosabb híreinket!

Rovatunkból ajánljuk

További hírek a témában