2025.01.21. 12:00
Valami órási dolog készül Pécs mellett!
Amíg a baloldali városvezetés hónap óta bizottságokon rugózik, addig a pécsi egyetem veszi át a vezető szerepet még az ipartelepítésben is. A Pécs mellett elgondolt ipari park több ezer munkahelynek adhat helyet, több ezer milliárd forintnyi külföldi tőke érkezhet.

Illusztráció
Forrás: Shutterstock
Fotó: BigPixel Photo
– Az UniNext Innovációs Program trendfordító céllal jött létre, hogy hozzájáruljon térség fejlődéséhez. A Pécsi Tudományegyetem által koordinált program olyan fejlesztési elemeket foglal magába, mint a PTE Science Park és az UniNext Universitas Ipari Park, amely Magyarország egyik legnagyobb befektetésösztönző beruházása. A következő években a program keretében több ezer új munkahely jöhet létre, és több ezer milliárd forint értékű külföldi működő tőke érkezhet a régióba – közölte lapunkkal a pécsi egyetem.

Fotó: Laufer László
Már előkészítés alatt van az ipari park
A Pécstől nyugatra lévő, közel 600 hektáros fejlesztési területen az ipari park jelenleg tervezési, előkészítési szakaszban van. A feladat komplexitása miatt egy telepítési tanulmányterv készül
- a terület kiválasztásának megalapozására,
- a környezetvédelmi kérdések vizsgálatára,
- az ipari park fejlesztési koncepciójának a kidolgozására,
- és a fejlesztésekhez szükséges beruházások meghatározására.
- A településrendezési kérdéseket vizsgálja, és
- koncepcionális szinten meghatározza a park épített és természeti infrastruktúráit is.
Megkezdődik a telekvásárlás
Kormánydöntés van arról, hogy a területszerzés forrását az egyetemet fenntartó Alapítvány megkapja. 2025-ben elindulhat a telekszerzés, illetve szeretnék a tervezéseket is elindítani. Hamarosan elkezdődnek az egyeztetések a tulajdonosokkal.
Befektetési lehetőségek
A HIPA által koordinált befektetési egyeztetések folyamatosak, és a létesítmény ipari tevékenységek befogadására is nyitott. A beruházásoknak meg kell felelniük az UniNext befektetői chartájának, a magyar hatósági előírásoknak, a környezetvédelmi jogszabályoknak, amelyek az EU-ban a legszigorúbbak.