BAMA
Baranya vármegyei hírportál
Pécsi Jókai tér: számomra megadatott, hogy vidékről betelepülőként, később pedig pécsiként is szemléljem a megyeszékhelynek ezt az ikonikus helyszínét.
1978-at írunk, a Leőwey Klára gimnáziumból az edzésről hazafelé tartva az első utunk mindig a Jókai téri tejbisztróba vezetett. A buksza aktuális tartalmától függően a tálcára túróstészta, mákosguba, máglyarakás, vagy csak egy tejturmix került. Jóllakottan kilépve pedig a tér látványa fogadott, akkor még parkoló autókkal, szolgáltató - kereskedő, lakatos, autószerelő, órás - üzletekkel, no és a Zsolnay-kút különös megjelenésével.
Belegondolva, lehet, hogy az ember élete végéig elélne annyiszor ezer forintból, ahány randevút megbeszéltek ide a pécsiek, no és a nem pécsiek is. Hiszen ez a tér, a közelben lévő városközponttól függetlenül végig őrizte sajátos identitását.
A pécsi Jókai tér 24 éve kapta meg mai, díszburkolatos, szoborral, térbútorokkal, csobogóval díszített arcát. A teret ma is övező fák ültetésében részt vett a város akkori polgármestere, Toller László is.
Mozgalmas előélete után - már a forgalomtól elzárva - is otthont adott a tér városi rendezvényeknek, adventi vásárnak, fényfesztiválnak. Csak azért, hogy a régiek mellett a mai pécsiek is gyűjtögethessék, őrizgethessék emlékeiket a különleges helyszínről. Önnek mit jelent a pécsi Jókai tér?