2025.05.16. 10:45
Kína bennfentes szemmel – világhírű külpolitikai szakértő érkezik Pécsre
Wang Jisi professzor előadása bepillantást enged a kínai gondolkodás mélyrétegeibe – keleti nézőpontból értelmezhetjük a világpolitikát.

Wang Jisi professzor előadása bepillantást enged a kínai gondolkodás mélyrétegeibe
Különleges előadásra kerül sor május 21-én, szerdán 17 órától a Mathias Corvinus Collegium (MCC) pécsi képzési központjában, ahol Wang Jisi, Kína egyik legnevesebb külpolitikai gondolkodója tart előadást. A „Megérteni Kínát: A világpolitika keleti szemüvegen keresztül” című rendezvény minden érdeklődőnek lehetőséget kínál arra, hogy egy egészen más szemléletmódon keresztül értse meg a világpolitika jelenlegi folyamatait.

Wang Jisi a Pekingi Egyetem emeritus professzora, a Nemzetközi és Stratégiai Tanulmányok Intézetének alapító elnöke, aki hosszú pályafutása során kulcsszerepet játszott a kínai külpolitikai gondolkodás formálásában. A professzor korábban számos nyugati egyetemen is tanított – többek között Oxfordban, a Berkeley-n és Princetonon –, így nemcsak a kínai, hanem a nyugati szemléletet is jól ismeri.
Az est során a résztvevők választ kaphatnak többek között arra, hogyan látja Kína a világot saját történelmi és stratégiai nézőpontjából, mi vezérli külpolitikai döntéseit, és miként próbál egyensúlyozni a hagyományai és a globális szerepvállalás elvárásai között. A rendezvény különösen aktuális, hiszen Kína szerepe évről évre erősödik nemcsak a keleti térségben, hanem globális szinten is.
Az esemény házigazdája és moderátora Tóth Nóra, a pécsi MCC diákja lesz.
A részvétel regisztrációhoz kötött, amelyet az MCC hivatalos online felületein keresztül lehet elvégezni.
Helyszín: MCC pécsi képzési központ (7622 Pécs, Czinderi utca 6.)
Időpont: 2025. május 21. (szerda), 17:00
Aktuális a Kínát érintő előadás Pécsen
Különösen aktuális a program, hiszen Kína gazdasági jelenléte egyre erősebben érezteti hatását Magyarországon – és immár közvetlenül Pécsen is ez várható. A város ugyanis, mint korábban már beszámoltunk róla, esélyes lehet arra, hogy egy újabb, nem akkumulátorgyártáshoz kötődő, de mégis kínai háttérrel rendelkező autóipari beruházás helyszíne legyen, amellyel a térség gazdasági fejlődése új szintre léphet. A program így nemcsak a kínai–magyar kapcsolatok elmélyítésére reflektál, hanem a város előtt álló lehetőségekre is.