Fejlesztés

2025.05.10. 14:00

Országos fejlesztés a benzinkutakon és a bankoknál – ez minket is érinteni fog

Folytatódik a fejlesztés a benzinkutakon. Összefogott a MOL és az MBH Bank.

Országos fejlesztés a benzinkutakon és a bankoknál – ez minket is érinteni fog

Ennek sokan fognak örülni.

Forrás: MW

Az MBH Bank és a MOL stratégiai együttműködést kötött az ATM-hálózat bővítésére − a program csatlakozik a kormány által meghirdetett, ATM-telepítési hullámhoz. A partnerség célja, hogy a készpénzhasználat iránti lakossági igényekre reagálva az MBH Bank bankautomatái könnyebben elérhetők legyenek országszerte, különösen forgalmas és jól megközelíthető helyeken, például MOL-töltőállomásokon. Az együttműködés első szakaszában 55 töltőállomáson helyeznek el új ATM-eket, amelyek közül már 42 üzemel is.

MBH Bank
Baranyába is telepít új ATM-eket az MBH Bank.
Forrás: MBH Bank

MBH Bank: készpénz vagy banki átutalás?

A program része az MBH 2024-ben indult hálózatfejlesztési stratégiájának, amelynek célja, hogy 2025 végére több mint 1400 helyszínen biztosítson ATM-hozzáférést – a jelenlegi 1050 egységhez képest mintegy megduplázva a lefedettséget. A bővítés különösen fontos a kistelepülések számára, ahol sokszor az MBH az egyetlen pénzintézet, amely automatát működtet. A teljes fejlesztés értéke meghaladja a 10 milliárd forintot. 

Baranyába is érkeznek új automaták

Nemrégiben számoltunk be arról, hogy a kormány által meghirdetett ATM-telepítési program kapcsán hova jöhetnek meg vármegyénkbe az első automaták, ezúttal pedig utánajártunk, hogy az MBH Bank és a MOL együttműködése milyen kihatással lesz Baranyára.

Az MBH Bank kommunikációs ügynökségeke arról tájékoztatott bennünket, hogy előreláthatólag az MBH Bank és a MOL közötti együttműködés első szakaszában két MOL-töltőállomáson telepít a bank ATM-et Baranya vármegyében: egyet Pécsett az Endresz György utca 2. cím alatt, ahol már készen áll az automata a használatra, illetve a tervek szerint a siklósi MOL kúton (7800 Siklós, Malom utca 1. címen) is hamarosan telepítésre kerül az MBH-bankautomata.

A készpénzfelvétel díja lehet 0 forint is

Magyarországon minden bankszámlatulajdonos számára havi két alkalommal, összesen legfeljebb 150 000 forintig díjmentes a készpénzfelvétel, ha erről előzetesen nyilatkozik a bankjánál.

 

Hírlevél feliratkozás
Ne maradjon le a bama.hu legfontosabb híreiről! Adja meg a nevét és az e-mail-címét, és mi naponta elküldjük Önnek a legfontosabb híreinket!

Rovatunkból ajánljuk

További hírek a témában