Büszkék vagyunk

2025.06.15. 08:20

Gratulálunk! Két pécsi tanár kapott nagyon komoly elismerést

Két tanár is elnyerte az Ericsson Magyarország idei díját a pécsi Ciszterci Rend Nagy Lajos Gimnáziumából.

Gratulálunk! Két pécsi tanár kapott nagyon komoly elismerést

A díjazott pécsi pedagógusok.

Forrás: Ciszterci Rend Nagy Lajos Gimnázium

Kilián Balázsné dr. Raics Katalin és Pánczél Róbert az elismerést kiemelkedő fizika-, illetve matematikaoktatásukért, valamint a természettudományos tehetséggondozás területén végzett példaértékű munkájukért kapták – számolt be róla a gimnázium.

Az Ericsson Magyarország Kutatás-Fejlesztési Igazgatósága által 1999-ben alapított díjjal azoknak az általános vagy középiskolai tanároknak a munkáját ismerik el, akik sokat tesznek a fizika, a matematika és a digitális kultúra népszerűsítéséért. Az idei évben országszerte kilenc pedagógust díjaztak.

Az Ericsson-díj célja, hogy támogassa, méltassa és megerősítse a magyarországi — nemzetközi viszonylatban is kiemelkedő színvonalú — matematikai, természettudományos és informatikai alapképzést. Az elmúlt 26 évben összesen 251 pedagógus részesült ebben a rangos elismerésben.

 

 

Hírlevél feliratkozás
Ne maradjon le a bama.hu legfontosabb híreiről! Adja meg a nevét és az e-mail-címét, és mi naponta elküldjük Önnek a legfontosabb híreinket!

Rovatunkból ajánljuk

További hírek a témában