Tanulmányok

2024.11.09. 15:00

Mi történik valójában velünk ebben a digitális kultúrában?

Megjelent egy tanulmánykötet Kulturális identitás a glokalizáció korában címmel, amely a kulturális identitás és a digitális világ kapcsolatát vizsgálja. A kötetet a Gondolat Kiadó adta ki, szerkesztői Prof. Dr. Szécsi Gábor, a Pécsi Tudományegyetem dékánja, valamint Dr. Tóth I. János.

A könyv átfogó képet nyújt az identitás sokrétű és dinamikus átalakulásáról a glokalizáció, vagyis a globális és lokális hatások találkozásának korszakában. A tanulmányok különböző szempontokat képviselnek, bemutatva, hogyan formálódnak a kulturális identitások a globális és helyi erők hatására. Az írások elméleti és filozófiai, kulturális és politikai, technikai, helyi és pedagógiai nézőpontból vizsgálják a kérdéskört.

A kötet sokféle perspektívából tárgyalja, miként alakul át identitásunk az összekapcsolt világban, érintve a kultúra, politika, technológia és oktatás területeit. Nemcsak a glokalizáció elméleti hátterét mutatja be, hanem gyakorlati kérdésekre is választ keres: Hogyan változik identitásunk a digitális kultúra hálózatai között? Milyen hatással van az emberi identitásra a mesterséges intelligencia? A kötet számos hasonló izgalmas kérdést boncolgat, segítve az olvasót, hogy megértse saját helyét és identitását a modern világban.

 

Hírlevél feliratkozás
Ne maradjon le a bama.hu legfontosabb híreiről! Adja meg a nevét és az e-mail-címét, és mi naponta elküldjük Önnek a legfontosabb híreinket!

Rovatunkból ajánljuk

További hírek a témában