Szabadidősport

2019.08.06. 15:09

Csaknem kétszázan vállalták be az Orfűi Tó-Show Futást

A Pécsett lezúdult eső múlt szombaton sokakat megijesztett, de még így is csaknem kétszázan teljesítették a két távot a 32. alkalommal kiírt Orfűi Tó-Show Futáson.

Horváth L.

Balatonaliga, 2016. május 28. Az egyéni futók rajtja a 220 kilométeres Ultrabalaton versenyen Balatonaligán 2016. május 28-án. A tízedik alkalommal megrendezett szabadidõs sporteseményen a résztvevõk a Balatont megkerülve teljesítik a távot futva, kerékpárral, egyéniben vagy csapatban. MTI Fotó: Varga György

A kevesebbet vállalók 6,2 km-t teljesítettek, ami pontosan egy kör volt a Pécsi tó körül, a merészebbek pedig dupláztak, 12,4 km-t (két kört) futottak.

A hölgyeknél a rövidebb távon Klászné Herbert Anita, a hosszabbon Varga Eszter volt a leggyorsabb. A férfiaknál 6,2 km-en Jakab András nagyon jól futott, a kétkörös versenyen pedig Halász Ádám győzött nagyon magabiztosan.

A 32. Orfűi Tó-Show Futás eredményei a következők:

A 6,2 km-es távon. Nők (56 induló): 1. Klászné Herbert Anita 27:27.9 perc, 2. Kolat Panna 27:43.9, 3. dr. Balázs Noémi 27:46.3. Férfiak (50 induló): 1. Jakab András 19:58.2 perc, 2. Istlstekker Balázs 22:28.2, 3. Simon Dezső 24:50.0.

A 12,4 km-es távon. Nők (30 induló): 1. Varga Eszter 50:27.8, 2. Bátai Réka 52:03.5, 3. Nagy Lujza 1:00:55.6 óra. Férfiak (45 induló): 1. Halász Ádám 42:14.0, 2. Barna Tamás 48:49.0, 3. Fáskerti Gábor 49:19.8.