nb ii.

2021.09.12. 18:59

A ráadás utolsó percében szerzett góllal nyert a PMFC

Kvanduk Bence, Szabó Dániel

Meglátszott a PMFC-n és a Csákváron az egyhetes válogatott szünet a találkozó első perceiben. Apró pontatlanságok és hibák jellemezték a játékot. Az első igazán veszélyes helyzetig a 21. percig kellett várni, akkor Geigert találta meg remekül Kövesdi, Auerbach viszont elérte a tizenkét méterről laposan érkező labdát.

Az első fél óra végéhez közeledve úgy tűnt, a csákváriak szereznek vezetést, mert több ígéretes lehetőségük is volt, aminél Helesfaynak nagyon kellett figyelnie. A 29. percben mégis a Pécs örülhetett, ugyanis Geiger ezúttal már nem hibázott, s a jobb kapufát eltalálva a kapuba lőtt tizenegy méterről. A szünet előtt viszont még egyenlíteni tudtak a vendégek. Króner szabálytalansága után Takács Tamás értékesítette magabiztosan a megítélt büntetőt.

A fordulás után a Csákvár járt közelebb az újabb gólhoz, de nem tudott élni a helyzeteivel, a hosszabbításban viszont Preklet megszerezte egy szöglet után a pontokat a Pécsnek.

PMFC–Csákvár 2-1 (1-1)

Labdarúgó NB II., 7. forduló. Pécs, PMFC Stadion, 1000 néző. Vezeti: Molnár Attila (Sinkovicz Dániel, Vörös Dániel). PMFC: Helesfay – Sági, Rácz L., Preklet, Katona – Grabant (Kónya, 62.), Króner (Futó, 62.), Kövesdi, Hegedűs M. (Hursán, 79.) – Geiger, Adamcsek (Tihanyi, a szünetben). Vezetőedző: Vas László. Csákvár: Auerbach – Major G., Vaskó (Tányéros, 57.), Dulló, László N. – Mim (Molnár R., 62.), Mészáros D., Posztobányi, Kalmár B. – Torvund (Baracskai, 62.) – Takács T. (Murai, 83.). Vezetőedző: Mónos Tamás.

Gólszerzők: Geiger (29.), Preklet (90+2.), ill. Takács T. (43. – büntetőből).

További eredmények: Budafok–Tiszakécske 4-2, Dorog–Szombathely 0-2, III. kerület–Budaörs 0-0, Nyíregyháza–Ajka 2-0, Kecskemét–Siófok 1-0 Békéscsaba–Soroksár 2-3, Szolnok–Vasas 0-5.

Grumics döntött

A hetedik fordulóban is megőrizte veretlenségét a Szentlőrinc, amely ezúttal Szegedről hozott el három pontot Grumics góljával, így Marián Sluka együttese nagyon előkelő helyről várhatja a folytatást.

Szeged-Csanád GA– Szentlőrinc 0-1 (0-1)

Labdarúgó NB II., 7. forduló. Szeged, 1500 néző. Vezette: Takács T. (Belicza, Tőkés). Szeged: Molnár F. – Ódor (Kóródi, 72.), Tóth G., Temesvári, Mohl – Simon Á., Kovács Milán – Dobos Á. (Gréczi, a szünetben), Horváth K. (Lestyán, 72.), Gajdos – Germán (Haruna, a szünetben). Vezetőedző: Dragan Vukmir. SZENTLŐRINC: Prokop – Erdélyi, Tamás L., Keresztes, Németh M. – Havas, Kovács Máté (Kiss-Szemán, 62.) – Harsányi (Török L., 62.), Biben (Nagy Zs., 91.), Szinanovics (Bányai, 76.) – Grumics (Mervó, 76.). Vezetőedző: Marian Sluka.

Gólszerző: Grumics (43.)

Ez következik (szerda): Szentlőrinc–Dorog (16.00), Vasas–PMFC (17.00, az M4 Sport közvetíti).