Kosárlabda

2021.10.10. 07:13

Az NKA Universitas PEAC nyerte a pécsi derbit

Hozta a kötelezőt, 35 ponttal győzött a foghíjas kerettel érkező PINKK-Pécsi 424 ellen az NKA Universitas PEAC csapata a női kosárlabda NB I. 4. fordulójában.

Sz. D.

Forrás: Illusztráció / Shutterstock

Fotó: Shutterstock

Rangadónak amúgy is nehéz lenne nevezni a pécsi derbit, de ezúttal a szokásosnál is nagyobb különbség volt a felek között. Egyrészről a PEAC sokkal jobb csapat, másrészről a PINKK-et egy komoly sérüléshullám sújtja, ami tovább csökkentette a vendégek esélyeit szombat este a Lauber Dezső Sportcsarnokban. A mérkőzés gyakorlatilag már az első negyedben eldőlt, Kiss Virágék 10 perc játék után már 29-3-ra vezettek. Innen már csak az volt a feladata Csirke Ferenc együttesének, hogy tartsa magabiztos előnyét, illetve kiváló lehetőség adódott arra is, hogy élesben próbálja ki fiatal tehetséget a hazai csapat. Ezzel a sansszal éltek is az ifjak, Laczkó Sára például 12 ponttal zárta a találkozót, s ebből kilencet triplából szerzett.

Csirke Ferenc gárdája szerdán már az Európa-kupában lép pályára, 18 órakor az izraeli Neve David Ramla érkezik a Lauberbe.

NKA UNIVERSITAS PEAC–PINKK PÉCSI 424 86-51 (29-3, 21-14, 23-16, 13-18)

Női kosárlabda NB I., 4. forduló. Pécs, 150 néző. Vezette: Mészáros B., Szilágyi, Németh P. PEAC: DUDÁSOVÁ 11/6, Wentzel 8/3, Marshall 4, NELSON 14, KISS V. 18/3. Csere: Sarok 8/3, Szücs R. 4, Selcova 2, LACZKÓ 12/9, Csényi 2, Kötő 3/3, Bojtár. Vezetőedző: Csirke Ferenc. PINKK: Tenyér 5, Szücs Lilla 7/3, Révész 6/3, Stewart 1, JÁHNI 10/3. Csere: Kovács K., Zsilinszky 9/3, VINCZE 13/9, Horváth B., Földing. Vezetőedző: Vanja Miljkovic.

Csirke Ferenc: – Nehéz bármit is mondani erről a mérkőzésről, hiszen tudtuk, hogy ellenfelünket nagy sérüléshullám sújtja. Motiváltan álltunk hozzá a találkozóhoz, így gyakorlatilag az első félidőben minden eldőlt. Figyeltünk a perclimitekre, hogy húsz percnél többet senki se játsszon.

Vanja Miljkovics: – Másként alakult, mint a felkészülési találkozó, a sok sérültünk miatt. Nehéz villával menni a Kalasnyikov ellen.

További eredmények: Sopron–BEAC 100-54, Szekszárd–TFSE-MTK 90-54, Csata–Szigetszentmiklós 69-48, Cegléd–Miskolc 53-83.

Az állás 1. Sopron 4 győzelem/0 vereség (326-198), ...4. NKA Universitas PEAC 4/0 (232-351), ...10. PINKK-Pécsi 424 0/4 (232-251).