2021.11.28. 21:34

Lehajrázták Iványiék a PEAC együttesét

Az NKA Univer­sitas PEAC Győrben vesztett rangadót a női kosárlabda NB I. 9. fordulójában.

Szabó Dániel

20211002 Pécs NKA Universitas Peac - Elte Beac Újbuda felnőtt női NB I. kosárlabda mérkőzés Fotó: Löffler Péter LP Dunántúli Napló DN Képen: WENTZEL NÓRA (19)

Fotó: Löffler Péter

A PEAC az Iványi Dalma vezette Győr otthonában játszott rangadót. A pécsiek jobban kezdtek, de elég volt néhány hiba, és már a házigazda vezetett. A második etapban ismét átvette az irányítást Csirke Ferenc együttese, így a nagyszünetre Kiss Virágék vonulhattak 4 pontos előnnyel.

A győriek órási elánnal jöttek ki az öltözőből, de Szücs Réka megálljt parancsolt a hazai csapat menetelésének, egy triplát, majd egy duplát is elsüllyesztett, amely után már döntetlent (46-46) mutatott az eredményjelző. Az utolsó negyed első felében viszont ismét a zöld-fehérek kerültek lépéselőnybe, és hiába vette át a vezetést 5 perccel a vége előtt a PEAC, a meccs hajrája azonban a Győrnek sikerült jobban.

Győr–NKA Universitas PEAC 78-69 (20-16, 15-23, 21-16, 22-14)

Női kosárlabda NB I., 9. forduló. Győr. Vezette: Földházi, Mészáros B., Frányó.

Győr: Dombai 10/3, COLLEY 13 Török A. 9/6, DUBEI 13/6, MOMPREMIER 19. Csere: OROSZOVA 10/6, Ruff-Nagy 2, Weninger 2. Vezetőedző: Iványi Dalma.

PEAC: Dudásová 4, WENTZEL 16/6, Marshall 11/3, NELSON 14, Kiss V. 13. Csere: SZÜCS R. 11/9, Brajkovic, Selcova. Vezetőedző: Csirke Ferenc.