Kosárlabda

2022.01.04. 09:39

Az első félidő a pécsieké volt, de nem fért bele ennyi hiba a DVTK otthonában

Szoros mérkőzésen alulmaradt a rivális Diósgyőr otthonában az NKA Universitas PEAC női kosárlabdacsapata az NB I. 14. fordulójának zárómérkőzésén, így Csirke Ferenc tanítványai visszacsúsztak a tabella negyedik helyére.

Szabó Dániel

Forrás: Laufer László

Az elmúlt két bajnoki mérkőzésen igencsak meglátszott a fárasztó őszi menetelés a pécsi lányokon. A BEAC elleni 74-45-ös vereség nem volt benne a pakliban, de a miskolci rangadó első fél­idejében úgy tűnt, hogy bravúrgyőzelemmel javíthatják a botlást Wentzelék. Sajnos nem így lett.

Az első két negyed valóban úgy alakult, ahogy Csirke Ferenc és csapata szerette volna, hiszen a nagyszünetben 36-24-es vendégelőnyt mutatott az eredményjelző. Támadásban ugyan Kiss Virágék sem villogtak, de a védekezés nagyon rendben volt. A folytatásban azonban három perc alatt eltüntette a 12 pontos előnyt a házigazda. A Diósgyőr a harmadik játékrészben több pontot dobott, mint az első kettőben összesen, a PEAC játéka viszont nagyon visszaesett. Ebből a gödörből már nem sikerült felállnia Dudásováéknak, akik végül 75-68-ra veszítették el a meccset.

DVTK–NKA Universitas PEAC 75-68 (11-18, 13-18, 26-14, 25-18)
Női kosárlabda NB I., 14. forduló. Miskolc, 300 néző. V.: Tóth C., Csabai-Kaskötő, Minár.

DVTK: KÁNYÁSI 11/6, Aho N. 5/3, M. JOVANOVICS 15/3, HAYES 14, Kiss A. 9. Csere: Tóth F., Bernáth 4, GREEN 17. Vezetőedző: Völgyi Péter.

PEAC: DUDÁSOVÁ 21/15, Wentzel 2, Nelson 6, MARSHALL 16/3, KISS V. 16/3. Csere: Szücs R. 5, Szelcova, Brajkovics 2. Vezetőedző: Csirke Ferenc.

Csirke Ferenc: – Noha tizenkét pontos előnyre tettünk szert az első félidőben, már akkor is tizenhárom eladott labdánk volt, vagyis nagyon sok hibát követtünk el. A DVTK sorra hagyta ki az üres dobásokat, aztán a második félidőben három perc alatt visszajött egálra. Hosszan és ritmustalanul támadtunk, lassan kezdtük el a játékainkat, kikényszerített dobásaink voltak, ráadásul sok támadólepattanót engedtünk a riválisnak.

A 14. forduló további eredményei: Cegléd–PINKK-Pécsi 424, 65-75, Szekszárd–BEAC 85-61, Sopron–TFSE-MTK 88-55, Csata–Vasas Akadémia 68-73, Szigetszentmiklós–Győr 64-90.

Ez következik (január 8., 18.00): PEAC–Vasas Akadémia, PINKK–TFSE-MTK.

Megvan az első
Ahogy korábban is megírtuk, a PINKK vasárnap délután Cegléden megszerezte első győzelmét a 2021/2022-es szezonban, amire egészen a 14. fordulóig kellett várni. Az előző kiírás alapszakaszát egyébként három sikerrel zárták a baranyaiak, ami a jelenlegi állás szerint nagy bravúrnak számítana. A Cegléd ellen a Debreceni, Beck, Kovács edzőtrióból ezúttal az utóbbi meccselt.
– Voltak hullámvölgyeink, de a csapat erejét mutatja, hogy ki tudtunk belőlük jönni. Azt csinálták a lányok, amit kértem, az elejétől kezdve agresszívak voltak. Egy hónapja melózunk, látszik az elvégzett munka, és hogyha ugyanígy dolgozunk tovább, akkor el tudjuk érni a céljainkat – nyilatkozta Kovács Martin.