2022.02.27. 16:07

Véget vetett a PMFC a Diósgyőr veretlenségi szériájának(GALÉRIA)

Feliratkozott a PMFC a Szolnok és a Szeged mellé, hiszen csak ez a három csapat tudta legyőzni a DVTK-t. A pécsiek háromgólos sikerükkel egy csaknem öt hónapon át tartó, 13 meccses veretlenségi sorozatot szakítottak meg.

Fotó: L.P.

Szenvedett a pécsi pályán a DVTK. Az első játékrészt a kezdetetektől a PMFC irányította, még ha ez nem is csúcsosodott ki igazán nagy helyzetben. Az viszont árulkodó, hogy a bajnokaspiránsnak a 33. percben volt az első kapura tartó lövése, addig az utolsó passzok mindig pontatlanok voltak, s Ságiék össze tudták szedni a kósza labdát. Az első félórát követő Lucas löket sem hozta kellemetlen helyzetbe Helesfayt, aki könnyedén magához húzta a labdát. A 39. percben aztán learatta szenvedélyének gyümölcsét a Pécs, s egy lapos centerezést követően Hegedűs Márk becsúszva lőtt a vendég kapuba. 1–0

A pihenőig még volt lehetősége megduplázni az előnyét a Pécsnek, de Nikitscher nem talált. A szünetben két korábbi válogatott támadót is harcba küldött Kondás Elemér, Eppel és Könyves pedig fel is pörgette a vendégek támadójátékát. Ennek ellenére egy bedobást követően a Pécs duplázott. Bíró Bence talált a kapuba Póser lábai között. 2–0

A 72. percben aztán duplázott Bíró, miután egy előre vágott labdát jól vett át, s védője nem bírta lebirkózni. Ezzel pedig biztossá tette a legutóbb október 3-án Szegeden vereséget szenvedő (1-2) DVTK harmadik botlását. Emellett a Pécs azt a bravúrt is magénak tudhatja, hogy az egyetlen csapat a mezőnyben, amely kettőnél többet lőtt Póseréknak. 3–0

PMFC–DIÓSGYŐRI VTK 3–0 (1–0)

Labdarúgó NB II., 25. forduló. Pécs, PMFC Stadion, 700 néző. Vezette: Csonka Bence (Huszár Balázs, Máyer Gábor)

PMFC: Helesfay – Sági, Króner, Rácz L., Dávid Z., Katona L. – Nikitscher, Futó, Geiger (Bachesz, 90+1.), Hegedűs M. (Károly B., 68.) – Bíró B. (Hursán, 85.). Vezetőedző: Vas László

DVTK: Póser – Eperjesi, Szatmári, Belényesi – Polgár (Eppel, a szünetben), Zsolnai (Molnár G., 66.), Lucas, Oláh B. (Bertus, 76.), Bárdos – Kocsis D. (Keller, a szünetben), Horváth Z. (Könyves, a szünetben). Vezetőedző: Kondás Elemér

Gólszerző: Hegedűs M. (39.), Bíró B. (66., 72.).

A Szentlőrinc eközben nem tudott gólt szerezni a kiesés elől menekülő III. kerület otthonában, s így osztozkodni kényszerült a pontokon.

III. KERÜLETI TVE–SZENTLŐRINC 0–0

Labdarúgó NB II., 25. forduló.  Budapest, III. ker. TVE Sporttelep. 500 néző. Vezette: Zimmermann Mário (Punyi Gy., Kulman T.)

III. KERÜLET: Balázs J. – Kulcsár D., Fejes A., Egerszegi (Erdei G. 79.), Bekker – Köböl, Rabatin – Barczi, Daróczi (Birtalan 59.), Horváth O. (Sili L., 59.) – Borvető

Vezetőedző: Kemenes Szabolcs

SZENTLŐRINC: Prokop – Erdély B., Keresztes (Nagy Zs., 79.), Tamás L., Németh M. – Havas A. (Mucsányi, 57.), Jancsó A. (Biben, 79.) – Rétyi, Szabó M., Harsányi I.  (Nagy B., 69.) – Németh B. (Grumics, 79.) Vezetőedző: Marián Sluka