Foci NB II

2022.03.13. 17:36

A Tiszakécske egy véleményes büntető után verte a Szentlőrincet

A labdarúgó NB II. 28. fordulójában a Szentlőrinc a kiesés elől menekülő Tiszakécskét fogadta. A vendégek egy véleményes büntetővel szereztek vezetést a találkozó elején, s bár Szabó Máté egalizált a második félidőben, a ráadásban ismét eredményes volt a Tiszakécske, így belerondított a Lőrinc hibátlan saját pályán elért mérlegébe.

Fotó: Laufer László

Jobban kezdte a Szentlőrinc a Tiszakécske elleni találkozót, azonban egy kontra végén Gyurján nagyot esett Tamás László mellett, a játékvezetők pedig megadták a nagyon véleményes büntetőt az alakításért. A tizenegyest aztán Beliczky értékesítette, s a vendégek elkezdték őrizni az eredményt. Nem is esett több gól a szünetig. 0–1

A  fordulás után aztán a vendégek már teljesen visszaálltak, abszolút elégedettek voltak az eredménnyel. Szabó Máté viszont a 79. percben távolról talált egy rést, amin 25 méterről a kapuba vágta a labdát. 1–1

Nem tarthatott viszont ki végig a hazaiak öröme. A ráadásban egy gyengén középre centerezett labda utat talált egy vendég támadóhoz, Kiprichhez, aki egy méterről az üres kapuba lőtt, s eldöntötte a meccset. 1–2

SZENTLŐRINC–TISZAKÉCSKEI LC 1–2 (0–1)
Labdarúgó NB II., 28. forduló. Szentlőrinc, Szentlőrinci Sporttelep, 500 néző. Vezette: Gaál Ákos (Kulman Tamás, Király Zsolt).
Szentlőrinc: Prokop – Farkas M., Hesz, Tamás L., Nagy B. – Török L. , Biben (Németh B., a szünetben) – Harsányi (Rétyi, 69.), Jancsó (Törőcsik, 86.), Szabó M. – Grumics (Drljo, 69.). Vezetőedző: Marián Sluka
Tiszakécske: Holczer – Uzoma (Farkas N., a szünetben), Csáki, Máté Zs. – Erdei C., Simon M. (Kiprich, 50.), Kosznovszky (Benke, 50.), Marsa (Pongrácz, 69), Balázs B. – Gyurján, Beliczky (Kalmár F., 82.). Vezetőedző: Visinka Ede
Gólszerző: Szabó M. (79.), illetve Beliczky (18. – 11-esből), Kiprich. (90+2.).