2022.04.22. 10:25

Kenderesi Tamás és Jászó Ádám is második lett az ob-n

Sz. D.

Fotós: Árvai Károly

Kenderesi Tamás és Jászó Ádám is ezüstérmes lett a Debrecenben zajló úszó országos bajnokságon.

A 200 méteres pillangó döntőjének rajtja után a világcsúcstartó Milák Kristóf azonnal az élre állt, s egy pillanatra sem forgott veszélyben a győzelme. Kenderesi sokáig a harmadik helyen haladt, de az olimpiai bronzérmes pécsi versenyző – jó szokásához híven – remekül hajrázott, s megkaparintotta a PSN második érmét az ob-n.

De a harmadik medálra sem kellett sokat várni: Jászó Ádám 100 méter háton bravúros úszással – klubtársát és edzőpartnerét lemásolva – szintén ezüstérmet szerzett. Neki így ez volt a második dobogós helyezése Debrecenben, a szerdai 50 hát fináléjában bronzérmes lett.

A nap harmadik PSN-es döntőse Hartmann Máté volt, aki 1500 méteren a hetedik helyet szerezte meg.

A pécsi születésű, de már győri színekben versenyző Jakabos Zsuzsanna ezúttal sem maradt érem nélkül, 200 méteres pillangóban nyert bronzot, míg a győri 4x100 méteres női vegyes váltó tagjaként második lett.