2022.04.19. 09:02

Nem múlik a Szentlőrinc hazai átka

A labdarúgó NB II. 33. fordulójában a Szentlőrinc 25 perc után hátrányba került az Ajka vendéglátójaként, s nem tudott egyenlíteni, így négy sorozatban lejátszott hazai meccsét egy ponttal zárta. A PMFC korán megszerezte a vezetést, de a ráadásban kapitulált, s ikszelt.

A Szentlőrinc nem esett neki az Ajkának. Az első játékrészben igazi helyzetig sem jutottak a piros-feketék, leszámítva Rétyi távoli próbálkozásait. Ezzel szemben a vendégek gólt is szereztek, egy éles lövést Hajagos épp a berobbanó Szarka elé ejtett, s a támadó pár méterről a léc alá lőtt.

A szünetben játékrendszert váltott Marián Sluka, ami meghozta a várt változást. A Lőrinc előtt több helyzet is volt, amivel egalizálhatott volna, azonban Horváth Dániel eszén nem lehetett túljárni. Igaz, a ráadásban akár büntetőből is megpróbálhatta volna ezt a hazai gárda, Nagy Barnabás lábára lépett rá a tizenhatoson belül az egyik védő, ezt viszont a játékvezető nem vette észre.

A találkozó végén a feldúlt Maduka megrúgta a labdával az egyik ajkait, s a két csapat egymásnak esett, a lőrinciek támadóját ki is állította Bana.

SZENTLŐRINC–AJKA 0–1 (0–1)

Labdarúgó NB II., 33. forduló. Szentlőrinc, 300 néző. V.: Bana (Kiss B., Király). SZENTLŐRINC: Hajagos – Harsányi, Nagy Zs., Tamás L., Nagy B. – Mucsányi (Török, a szünetben), Havas – Drljo (Hesz, a szünetben), Szabó M. (Maduka, 89.), Rétyi (Mervó, 70.) – Grumics (Németh B., a szünetben). Edző: Marián Sluka. AJKA: Horváth D. – Szűcs K., Heffler, Tar, Présinger – Lehoczky, Tóth G. (Vogyicska, 86.) – Csizmadia (Tajthy, 71.), Sejben, Gaál – Szarka (Kenderes, 81.). Edző: Kis Károly.

Gólszerző: Szarka (29.).

Piros lap: Maduka (a lefújás után).

Marián Sluka: – Negyedszerre sem sikerült megtörni a hazai pálya átkát. Nem fogjuk fel, hogy a bajnokság ezen szakaszában még nagyobb akaratra lenne szükség. Az első fél­időben ez nem látszott rajtunk, a vége pedig egy potyagól lett.

Ez következik (04. 24., 17.00): PMFC–Békéscsaba, Diósgyőr–Szentlőrinc.

További eredmények: Békéscsaba–Szolnok 1–2, III. ker.–Kecskemét 1–2, Szeged–Siófok 2–3, Dorog–Vasas 0–3, Tiszakécske–Csákvár 0–2, Budaörs–Soroksár 0–1.

NYÍREGYHÁZA–PMFC 1–1 (0–1)

Labdarúgó NB II., 33. forduló. Balmazújváros, 500 néző. Vezette: Sipos T. (Medovarszki, Márkus). Nyíregyháza: Fejér – Godwords (Szabó B., 86.), Szokol, Gengeliczki, Jánvári, – Sigér Á. (Paku, 66.), Márkus – Vass P. (Hamed, 66.), Zamostny (Banyoi, 78.), Gresó (Nemes, 78.) – Novák Cs. Edző: Feczkó Tamás. Pécs: Bukrán – Sági, Rácz L., Katona L., Marques-Airosa – Kónya D., Futó, Nikitscher, Grabant (Tihanyi, 59.) – Bíró B. (Adamcsek, 59.), Szabó Z. (Zsemlye, a szünetben). Edző: Vas László.

Gsz.: Szabó B. (93.), ill. Nikitscher (9.).

Vas László: – Jól kezdtük a mérkőzést, gyorsan megszereztük a vezetést is, majd kontrolláltuk a találkozót. Nem jó a hosszabbításban két pontot veszíteni, de megérdemelt döntetlen született.