2022.05.15. 19:17

Megtette az utolsó lépést a Lőrinc a Siófok ellen

Három NB II.-es labdarúgócsapata lesz Baranyának, miután a Szentlőrinc Grumics és Harsányi góljaival legyőzte a Siófokot az idény utolsó hazai mérkőzésén. A Pécs közben simán kikapott Dorogon.

Nagy nyomás helyeződött az utolsó hazai találkozóját várva a Szentlőrincre, hiszen az elmúlt fordulók botlásai a kiesés ellen folytatott harcba sodorták. Ugyanakkor azt is tudták Harsányiék, hogy ha három pontot szereznek a Siófok ellen, a zárófordulóban már nyugodtak lehetnek.
A találkozó elején természetesen nem kockáztatott túlzottan Gabala Krisztián csapata, hiszen a Siófok is megmutatta, nem véletlenül van az első ötben. A kapura viszont egyik gárda sem volt igazán veszélyes egészen a 36. percig. Akkor egy jobb oldalról érkező beadást a hosszú kapufához érkező Grumics lőtt a hálóba.

A fordulást követően Harsányi talán az év gólját lőtte. Egy becsúszószerelést követően még a saját térfeléről ívelt a kint álló Hutvágner felett a bal felsőbe az 58. percben.

Ezt követően már egyértelműen uralta a mérkőzést a hazai csapat, a vendégek elkeseredett felívelgetéssel próbálták meg áttörni a védelmet, de ez nem ment. Amikor pedig Horváth Pétert lecserélte a vendégek mestere, minden veszély el is tűnt a játékukból. Szépíteni mégis tudtak, egy Szakály-szabadrúgás akadt be. Legfőbb célját, a bennmaradást viszont kivívta így a piros-fekete egylet.

SZENTLŐRINC–SIÓFOK 2–1 (1–0)
Labdarúgó NB II., 37. forduló. Szentlőrinc, 400 néző. Vezette: Gaál Á. (Király Zs., Vörös D.). Szentlőrinc: Prokop – Erdélyi, Keresztes B.Tamás L., Nagy Zs. (Farkas M., 22.) – Mucsányi, Havas, Török L. (Törőcsik, 87.), Harsányi (Mervó, 90 + 1.) – Grumics, Németh B. (Biben, a szünetben). Vezetőedző: Gabala Krisztián. Siófok: Hutvágner – Krausz (Medgyes, 60.), Horváth M., Varga B., Deutsch – Varjas, Szakály A. – Farkas G. (Balogh B., a szünetben), Eördögh, Horváth P. (György, 77.) – Elek B. Vezetőedző: Domján Attila.
Gólszerzők: Grumics (36.), Harsányi (58.), ill. Szakály (90.).

A PMFC egy hármast kapott

A PMFC közben Dorogon maradt alul a fordulás után kapott három góllal.
DOROG–PMFC 3–0 (0–0)
Labdarúgó NB II., 37. forduló. Dorog, 500 néző. Vezette: Kovács I. (Rózsa, Ring). Dorog: Mursits – Nyíri, Berkó, Keresztes, Papp – Oldal (Girsik, 69.), Szerencsi (Zabari, 88.), Lénárth, Tóth B. – Barna (Hajdú, 72.), Rácz F. (Vígh, 72.). Vezetőedző: Fenyvesi László. PMFC: Bukrán – Króner (Geiger, 61.), Preklet, Rácz L., Katona L.– Grabant (Károly, 67.), Nikitscher, Futó, Kövesdi P. (Zsemlye, a szünetben) – Bíró B. (Svedjuk, a szünetben), Adamcsek (Tihanyi, 67.). Vezetőedző: Vas László.
Gólszerzők: Barna (52.), Hajdú (78., 89.) .

További eredmények: Budafok–Békéscsaba 2–0, Budaörs–Vasas 0–5, III. kerület–Nyíregyháza 2–0, Soroksár–Csákvár 2–0, Szeged–Győr 0–1, Tiszakécske–Szolnok 1–2.

Ez következik: PMFC–Tiszakécske, Kecskemét–Szentlőrinc (05. 22., 17.00).