Kosárlabda

2022.05.11. 19:55

Visszatért a Lauber hangja is a végére

A gyenge játékvezetés ellenére is ki tudott egyenlíteni a PVSK-Veolia férfikosárlabda-csapata a Paks ellen az NB I. play-outjában. Így pedig csak szombaton dől el, melyik csapat esik ki.

Kvanduk Bence

Újra bennmaradt az öltözőben a Panthers a sorsdöntő találkozója elején, így a Paks gyakorlatilag egy 9–0-s előnyből várhatta, mit csinál azt követően a rengeteg sebből vérző ellenfele. Bár Donaldsonék ezt követően elkezdtek pontokat szerezni, a különbség nem igazán változott a negyed végéig.

A következő tíz perc elején azonban sokakat megleptek a pécsiek, hiszen egy 6–0-s rohanással egy pont híján teljesen eltüntették a hátrányukat, így Jan Pavlík kénytelen volt időt kérni. Ez viszont csak annyit változtatott a forgatókönyvön, hogy ide-oda billegett a mérleg nyelve. A nagyszünetre azonban így a PVSK ált győzelemre.

A fordulást követően kifejezetten fizikális csata alakult ki a pályán, nyolc percen át mégsem igazán gyűjtötték a faultokat a játékosok. Ez pedig kedvezett a vendégeknek, ehhez pedig aztán társult néhány több mint érdekes játékvezetői ítélet is ahogy ketyegett le az óra.

A záró tíz percet így három pontos hátrányból kellett kezdeni a PVSK-nak, s Brown azonnal beszórt egy triplát, Ettől úgy tűnt szét is esik a hazai gárda, amikor pedig Haynes-Jones kipontozódott 6-7 perccel a találkozó vége előtt minden remény elveszni látszott. Azt azonban nem lehet Brkicsék szemére vetni, hogy nem harcoltak a győzelemért, s fél perccel a vége előtt a kritikán aluli játékvezetés ellenére is sikerült kiegyenlíteniük. Donaldson büntetői pedig még egy meccsig életben tartották a Pantherst, miközben állva biztatta a teljes szurkolótábor.

PVSK-Veolia–Paks 73–71 (15–22, 24–14, 16–21, 18–14)

Férfi kosárlabda NB I., play-out, 2. mérkőzés. Pécs, 500 néző. Vezette: Cziffra, Győrffy, Nagy V. PVSK: Haynes–Jones 13/3, Donaldson 11/3, IVOSEV 13/6, Meleg G. 9, BRKICS 16/3. Csere: Illés M. 2, Goldring, BÍRÓ O. 9/3. Edző: Drazsen Brajkovics. Paks: Brown 13/9, Frank, BRZOJA 16/3, Pacevicius, EILINGSFELD 20/6. Csere: Pajor, Goins 5/3, KEITH 11, Kovács Á. 6. Edző: Jan Pavlík.

A párharc állása 1–1 szombaton 18.00-kor Pakson dől el a bennmaradás.