2022.08.15. 19:20

Simán verték az észteket a mieink – videó

K. B.

Forrás: FIBA

Könnyed győzelmet arattak a mieink az U16-os B-divíziós fiú kosárlabda Európa-bajnokság negyedik mérkőzésén Észtország ellen, s ezzel egy riválist teljesen le is ráztak.

Már az első negyedben is sokkal jobban játszott a magyar válogatott, mint ellenfele, s ez teljes mértékben tükröződött is az eredmény jelzőn, amely tíz perc után 26–8-on pihent meg. A folytatás már valamivel szorosabb volt, de Faragó Péter alakulata végig kezében tartotta a mérkőzést.

A magyar nemzeti csapatban a Rátgéber Akadémiát képviselő kosárlabdázók ezúttal mind esélyt kaptak, s éltek is vele. Lukácsi Gábor és Szita Márton 8-8, Mészáros Ágoston és Angyal Medárd 5-5, Fonyó Botond 3 ponttal segített.

Észtország–Magyarország 40–79 (8–26, 12–14, 13–22, 7–17)
U16-os fiú kosárlabda Európa-bajnokság, B-divízió, A-csoport, 4. forduló. Magyarország: Gyürk 3, Kékesi 11/3, Mészáros Á. 5/3, Buglyó 11/3, Laar 4/3. Csere: Pavlik 2, Kiss-Leizer 7, Keller 12, Szita 8, Lukácsi 8, Fonyó 3, Angyal 5. Szövetségi edző: Faragó Péter.