2022.09.21. 20:25

Nem bírta meglepni az újonc a bajnoki álmokat szövögető pécsieket

Móga Richárd

Fotós: Löffler Péter

Szerda este pótolták az AutóCity Volkswagen Megyei I. osztályú labdarúgó-bajnokság második köréből elmaradt PVSK–Nagykozár összecsapást. A vendégcsapat rápihenhetett az ütközetre, azonban a veretlen pécsi klubnak nem volt sok ideje, hiszen néhány napja még a Siklós (4–1) ellen lépett pályára a csapat hazai környezetben.

Az újonc Nagykozár a találkozót megelőzően csupán két bajnokit játszott, így Sütő Szabolcs legénysége nem igazán volt meccskondícióban. Az első játékrészben ez kissé meg is mutatkozott, de ez semmit nem von le a PVSK érdemeiből, hiszen az aranyéremért küzdő brigád már 19 perc elteltével két találattal vezetett.

A fordulás után a Zólyomi bevette Pogacsics kapuját, azonban az öröm nem tartott sokáig, hiszen Rácz Ervin révén a házigazda megszerezte harmadik gólját, így megnyugtató előnyre tett szert fél órával a meccs vége előtt.

A folytatásban mindkét oldalon adódott lehetőség, de több találatot már nem láthatott a publikum.

Vasárnap, a hatodik fordulóban a PVSK a Villány otthonában vendégeskedik, míg a Nagykozár hazai pályán a listavezető mohácsi alakulatot fogadja 16.00-kor.

PVSK–Nagykozár 3–1 (2–0)

Pécs. Vezette: Takács G. (Véghelyi, Varga L.). PVSK: Pogacsics – Kiss-Tóth D., Fiáth, Tornyos, Kiss K. (Draskóczi, 78.) – Nagy J. (Kerényi D., 90.), Aszalós, Sziládi (Mitrovik, 90.), Gergye (Kiss M., 69.) – Sztojka (Pánovics, 89.), Rácz. Vezetőedző: Mink Olivér. Nagykozár KSE: Csutora – Duraku E. (Fercsák, 60.), Béres M., Zólyomi (Policsek, 82.), László L. – Teszárik (Tóth L., 60.), Mufics (Nagy M., 82.), Laki (Kiss S., 69.), Horváth D. – Váradi, Rigó. Vezetőedző: Sütő Szabolcs.

Gólszerzők: Gergye (12. – büntetőből), Kiss K. (19.), Rácz (60.), illetve Zólyomi (56.).