2022.10.04. 19:00

A dupla most nem ért pontot, a tripla hármat is

Kvanduk B.

Fotó: Kurdi József/PMFC

Amíg a PMFC felnőtt csapata megnyerte a Szombathelyi Haladás elleni meccsét a hétvégén, addig az utánpótlás gárdák esetében fordított lett a mérkőzés kimenetele. A pécsi U19-es fiúk egy büntetővel még egyenlíteni tudtak az Illés Akadémia ellen, de a hajrában bekapott góllal alulmaradtak.

A PMFC serdülő csapata ezen a hétvégén pihenhetett, 8-án folytatja a bajnoki megmérettetéseket az Alap-csoportban.

PMFC–Szombathely 1–2 (0–1)
Országos labdarúgó U19, Kiemelt-csoport, 4. forduló. Gólszerzők: Bachesz Edvin (75. – büntetőből), ill. Horváth J. (30.), Örvös Gábriel (78.).

Regionális U19, Délnyugat, A-csoport

A regionális ifibajnokságban ezúttal is baranyai rangadót rendeztek, a Szentlőrinc és a PVSK csapott össze egymással. A pécsi fiúk pedig nagyon bekezdtek, hiszen már a 9. percben megszerezték a vezetést, s ötig meg sem álltak.

Eközben a PEAC és a Kozármisleny is többgólos meccsen eggyel maradt alul. Előbit a Szekszárd, utóbbit a Nagykanizsa múlta felül idegenben. Pedig Magyar és Neubauer is adott némi reményt.

Nagykanizsa–Kozármisleny 3–2 (2–0)
Gólszerzők: Horváth A. (15.), Horváth L. (18., 63.), ill. Neubauer Ármin (60., 68.).

Szekszárd–PEAC 2–1 (0–0)
Gólszerzők: Takács D. (47., 64.), ill. Magyar Kristóf (71.).

Szentlőrinc–PVSK 0–5 (0–2)
Gólszerzők: Varga Dominik (9.), Bihari Zsombor (34., 70.), Rogács Levente (83.), Fülöp Csongor (90.).

Regionális U17, Délnyugat, B-csoport
A serdülőknél szintén Szentlőrinc–PVSK rangadót rendeztek, azonban ebben a korosztályban a piros-feketék örülhettek. Pettermann már negyed óra után vezetést szerzett a hazaiaknak, s Nyitrai lezárta a meccset a második játékrész derekán. Kispál büntetője csak szépségtapasz volt már a Vasút számára.

A PTE PEAC fiatalabb gárdájának is jobban ment, mint ifistáinak, ötöt vágtak Hermannék a Szigetvár otthonában, amire a hazaiaknak egyedül a rendes játékidő utolsó percében volt válaszuk.

Szentlőrinc–PVSK 2–1 (1–0)
Gólszerzők: Pettermann Shaun Pharell (15.), Nyitrai Arlen (66.), ill. Kispál Dániel (90. – büntetőből).

Szigetvár–PTE PEAC 1–5 (0–0)
Gólszerzők: Orsós G. (90.), ill. Hermann Balázs (56., 68., 80.), Fehér Bence (70.), Molnár Máté (87.).K. B.

Az országos U19 Kiemelt-csoport állása: 1. Szombathely (4 mérkőzés) 10 pont, 2. Puskás Akadémia (4 m.) 9, 3. MTK (4 m.) 8, 4. FTC (4 m.) 7, 5. Vasas (3 m.) 6, 6. Bp. Honvéd (4 m.) 5, 7. DVSC (3 m.) 5, 8. PMFC (4 m.) 3, 9. Győr (4 m.) 2, 10. Újpest FC (4 m.) 2, 11. DVTK (3 m.) 1, 12. Szeged (4 m.) 1.
A PMFC legjobb góllövői: 1. Nagy Dávid 3, 2. Bachesz Edvin 2.

A regionális U19, Délnyugat, A-csoport állása (9 csapat): 1. Baja (5 m.) 15, 2. Kozármisleny (5 m.) 12, 3. Nagykanizsa (5 m.) 12, 4. PVSK (4 m.) 9, 5. Szentlőrinc (5 m.) 6... 8. PEAC (4 m.) 0.
A legjobb baranyai góllövők: 1. Neubauer Ármin 12, 2. Sárosi Dávid 10, 3. Hajnal Márk 6 (mind Kozármisleny).

A regionális U17, Délnyugat, B-csoport állása: 1. Szentlőrinc (4 m.) 12, 2. PVSK (4 m.) 7, 3. Barcs (4 m.) 7, 5. Kaposvölgye (5 m.) 7, 5. PTE-PEAC (5 m.) 6, 6. Szigetvár (4 m.) 3, 7. Nagyatád (4 m.) 1.
A legjobb góllövők: 1. Kispál Dániel (PVSK) 5, 2. Hermann Balázs (PEAC), Nyitrai Arlen (Szentlőrinc), Tésenyi Ákos (PVSK) 3-3.