2022.10.27. 13:00

Csupán néhány másodpercet késtek

K. B.

Forrás: PVSK

Remekül szerepeltek a PVSK atlétái a Mezei Futó Magyar Liga első fordulójában, de ha nem késik néhány másodpercet a Vasút, még szebben csillogó érmek kerültek volna a nyakakba a megmérettetést követően, hiszen ketten is épp csak lejjebb csúsztak a dobogón.

A felnőttek 7500 méteres versenyében Lomb Ádám 3. helyen végzett. Az ideje 21 perc 18 másodperc volt, ami mindösszesen 3 másodperccel volt lassabb a 2. helyezettétől, s az első is közel volt hozzá (21.11). Előtte mindketten egyébként szezonbeli csúcsukat futották meg. Ez az időeredmény az U23-as kategóriában az első helyet jelentette számára.

Nagy Lujza az U18-as 4500 méteren a 2. helyet csípte el 15 perc 28 másodperces idejével, ami mindössze 2 másodperccel maradt el az elsőétől.

Trócsányi Márton szintén az U18-as mezőnyben 14. helyen zárta a 6000 métert 20 perces idővel, ami egyéni legjobbja volt. Itt a legjobb idő 17.58 volt.

Bálint Gréta az U16-osok között a 3000 métert 11 perc és 4 másodperc alatt teljesítette, amivel holtversenyben 10. lett. A legjobb időhöz azért kellett volna még faragni, mert az első 9.46 alatt teljesítette a távot.

A Mezei Futó Liga 2. fordulóját november 12-én Nemesvámoson rendezik majd.