Karate

2022.11.08. 16:34

Csillogó érmeket hoztak haza a Mohácsi TE 1888 karatékái a szezon első versenyéről

A Wado Magyar Bajnokságon szerepeltek Budapesten a Mohácsi TE 1888 karatékái, ahol 16 klub több száz nevezője között indultak el.

Máté Balázs/mohacsiujsag.hu

Forrás: MTE 1888

A felkészülési időszak az augusztusi alapozástól a versenyt megelőzően tartott, esetenként hétvégi edzőtáborokban is.

A csapat lelkes volt, felkészült, de mégis kicsit félve indult útra, mivel ez volt a tanév első versenye.

A kezdő gyerek kategóriákkal kezdődött a verseny, ahol Juhász Csanád és Suba Botond első helyezést ért el.

Kajdács Zsófia három győztes mérkőzés után a döntőben kapott ki, így második helyen végzett.

Lantos Zsófia az idő lejárta előtt csodálatos fejrúgást hajtott végre, így a továbbjutásra is volt esélye, de végül a harmadik helyen végzett.

Testvére, Lantos Gergő szintén a döntőig jutott, el ahol sajnos kikapott így a dobogó második fokára állhatott fel.

Ekkor következett Török Barnabás aki sorban nyerve küzdelmeit a kategóriájában arany érmet szerzett.

Barbabás örömteli pillanatait és boldogságát követte Lucza Csaba, aki szintén meglepetést okozott és sikerült a döntőig szárnyalnia formagyakorlatban, és a második helyen végeznie.

Magyar Zalán és Ziegler Zsófia a bajnokságon 5. helyen végeztek.

Várda Jakabnak, Jáhn Dominiknek és Nagy Lillinek nem sikerült jó eredményt elérni, de edzőjük, Dallos Éva szerint szorgalmukkal , kitartásukkal és alázatukkal hamarosan ők is bizonyítanak majd.