BMKSZ

2023.01.24. 10:12

Elismerték az elmúlt év legnagyszerűbb baranyai kosárteljesítményeit

Az elmúlt év végétől kezdve most is megszavaztatta az esztendő legjobbjait a Baranya Megyei Kosárlabda Szövetség, amely hétfőn este átadta a címeket a legtöbb voksot kapó sportembereknek. Emellett maga is különdíjakkal, emlékplakettekkel ismerte el a legjobbak munkáját.

K. B.

Fotós: Rónási Márton

Ugyan nem a 2022-es esztendő lesz a legszebb fejezet a baranyai profi kosárlabdázás históriájában, az utánpótlásban, a női színtéren, illetve az amatőr bajnokságokban is tettek le nagyszerű teljesítményeket a sportolók és az őket segítő szakemberek. Az ezért meghozott áldozatokat, a tudást, az erőfeszítéseket ismerte el egy díjátadó keretében a BMKSZ, amely megemlékezett az Európai Ifjúsági Olimpiáról, a FIBA felnőtt 3x3-as Európa-bajnokságról, de a nemzeti pontvadászatokban mutatott erényekről is.

Baranya legjobbja

  • Simon Krisztina (PVSK-ÖTYE) – felnőtt női játékos.
     
  • Kövecs Martin (Kozármisleny SE) – felnőtt férfi játékos.
     
  • Kecsmárik Olívia Anna (Rátgéber Kosárlabda Akadémia) – U14-es leány játékos.
     
  • Hőgye Petra (PVSK) – U16-os leány játékos.
     
  • Laczkó Sára (Rátgéber Kosárlabda Akadémia) – U18-os leány játékos.
     
  • Király Martin (Rátgéber Kosárlabda Akadémia) – U14-es fiú játékos.
     
  • Lukácsi Gábor (Rátgéber Kosárlabda Akadémia) – U16-os fiú játékos.
     
  • Radó Ádám(PVSK) – U18-as fiú játékos.
     
  • Kollár Bence (Rátgéber Kosárlabda Akadémia) – U20-as fiú játékos.
     
  • Kiefer Csilla (Kozármisleny SE) – az év amatőr edzője.
     
  • Debreceni Eszter (PVSK) – az év női utánpótlás edzője.
     
  • Boljos Róbert (Rátgéber Nemzeti Kosárlaba Akadémia) – az év férfi utánpótlás edzője.

Különdíjak

  • Kiss Virág (NKA Universitas PEAC) – az év felnőtt profi női játékosa.
     
  • Praksch Péter – az év játékvezetője.
     
  • Lenger Levente – a legtöbbet fejlődött játékvezető.
     
  • Antalné Pap Erika – Baranya megye diáksportjáért díj.
     
  • PVSK-ÖTYE – 2022-es Fair-paly díj.

BMKSZ emlékplakett

  • Debreceni Eszter – Európai Ifjúsági Olimpia 3. hely.
     
  • Halmágyi Kitti – Európai Ifjúsági Olimpia 3. hely.
     
  • Hőgye Petra – Európai Ifjúsági Olimpia 3. hely.
     
  • Csirke Ferenc – FIBA Felnőtt 3x3 EB IX. hely.
     
  • Boljos Róbert – Nemzeti Serdülő Fiú Bajnokság 1. hely, EYBL Szuperdöntő 1. hely.
     
  • Komlódi Dénes – Nemzeti Serdülő Fiú Bajnokság 1. hely, EYBL Szuperdöntő 1. hely, IV. kcs. fiú Diákolimpia Országos Döntő 1. hely
     
  • Németh Károly – Nemzeti Serdülő Fiú Bajnokság 1. hely, EYBL Szuperdöntő 1. hely
     
  • Burány Bálint – Nemzeti Serdülő Fiú Bajnokság Országos Döntő All-Star ötösének tagja, EYBL Szuperdöntő All-Star ötösének tagja
     
  • Bojan Salatic – Nemzeti Kadett Fiú Bajnokság 1. hely
     
  • Németh Konrád – Nemzeti Kadett Fiú Bajnokság 1. hely
     
  • Angyal Medárd – Nemzeti Kadett Fiú Bajnokság Országos Döntő All-Star ötösének tagja
     
  • Sértő Ádám – Morgen Ferdinánd Emlékbajnokság 1. hely
     
  • Rátvay Tamás – Morgen Ferdinánd Emlékbajnokság 1. hely
     
  • Mezei Máté – Morgen Ferdinánd Emlékbajnokság 1. hely
     
  • Herger Salamon – Morgen Ferdinánd Emlékbajnokság Országos Döntő All-Star ötösének tagja
     
  • Schmera Gergely – Morgen Ferdinánd Emlékbajnokság Országos Döntő MVP-je
     
  • Benedek Márkó – Kerekesszékes Kosárlabda Magyar Kupa 1. hely, a legtöbb pontot dobó játékos
     
  • Mogyorósi Aandrás – Kerekesszékes Kosárlabda Magyar Kupa 1. hely
     
  • Németh Beáta – IV. kcs. fiú Diákolimpia Országos Döntő 1. hely
     
  • Teszárik Márton – IV. kcs. fiú Diákolimpia Országos Döntő MVP-je
     
  • Heiling Csaba – a Baranya Megyei Kosárlabda Szövetségben kifejtett többévnyi munkája elismeréseként

Ezek is érdekelhetik

Hírlevél feliratkozás
Ne maradjon le a bama.hu legfontosabb híreiről! Adja meg a nevét és az e-mail-címét, és mi naponta elküldjük Önnek a legfontosabb híreinket!

Rovatunkból ajánljuk

További hírek a témában