Futsal

2023.01.24. 11:08

Fellépett a dobogóra a PEAC: sokba került egy banális hiba, de így is van ok az örömre

Móga Richárd

Fotós: Löffler Péter

Két pontba került a PTE-PEAC futsalcsapatának óriási védelmi hibája, de a veretlenségi szériáját tovább görgeti Élő Tibor legénysége az NB II. Nyugati-csoportjában, ugyanis már tizenegy találkozó óta nem talált legyőzőre.

A szezon talán leggyengébb első félidejét produkálta a pécsi klub hazai környezetben a MAD Dogs Futsal ellen, de a fordulás után összejött a találat Bartal Bence révén. Túl sokáig nme örülhetett a hazai publikum, hiszen percekkel később egy banális hibát követően egalizált a fővárosi együttes, így ismét háromesélyessé vált a párharc. A helyzetek mindkét oldalon megvolt a véghajrában is, de a kapusok lehúzták a rolót a hátralévő időre.

Mindenesetre lehet örülni, ugyanis a szerzett egy ponttal a PEAC fellépett a dobogó harmadik fokára, miután a Haladás II. kisebb meglepetésre kikapott hazai környezetben a Dunaújváros ellen (1–3).

Bartal Bence, a PEAC csapatkapitánya: – Tudtuk, hogy egy nehéz mérkőzés lesz, hiszen az ellenfélnél hallottuk, hogy történtek változások. A találkozót nem kezdtük jól, valamiért nem sikerült felpörögnünk, így lassú mederben csordogált az első játékrész. A második félidőben próbáltunk magasabb fokozatra kapcsolni, ez hellyel-közzel sikerült is, ennek volt köszönhető többek között a találatunk, de nem sokkal később egy amatőr védekezésbeli hibát vétettünk, amit ellenfelünk ki is használt. Ha komolyabb célokért szeretnénk küzdeni, akkor ilyen hibák nem férnek bele. Összességében a párharc végkimenete igazságosnak mondható. Külön öröm, hogy megtartottuk a veretlenségünket, ami már tizenegy meccs óta tart.

PTE PEAC-B BUILD&TRADE–MAD Dogs Futsal 1–1 (0–0)

Férfi futsal NB II. Nyugati csoport, 17. forduló. Pécs. Vezette: Borbás (Kakuk, Bereczki). PEAC: Molnár M. – Bálint G., Koronics, Bartal, Vénosz. Cserék: Molnár Cs., Aszalós, Palvek, Forró, Tóth M., Koller, Wilkesz. Vezetőedző: Élő Tibor.

Gólszerzők: Bartal (23.), illetve Gerbenics (28.).

Öt sorsdöntő találkozó következik

Csupán öt mérkőzés maradt az NB II. Nyugati-csoportjának alapszakaszából, de igencsak előkelő helyről várhatja mindezt a PTE-PEAC futsalcsapata. A pécsi klub legközelebb a Dunaújváros otthonában léphet parkettre, de még a Haladás II. vendégeként is bizonyítani kell. Továbbá ellenfél lesz még a Tihany, az Érd, valamint a Hidegkút is.