2025.01.24. 16:09
Szinte bevehetetlen erődben kell diadalt aratnia az NKA-nak
Meg akarja szakítani az NKA Universitas Pécs NB I.-es férfikosárlabda-csapata a 2025-ös vesszőfutását, hiszen a gárda ebben az esztendőben még nem nyert mérkőzést. Szombaton 18 órától azonban hatalmas energiákat kell mozgósítani, hogy ez sikerülhessen, hiszen az Alba Fehérvár otthonában senkinek nincs könnyű dolga.
Egy kifejezetten feszült, hosszabbításba torkolló kupameccsen mutatkozott be Bojan Salatic vezetőedző az NKA Universitas Pécs kispadján. A gárda ugyan jobban nézett már ki, mint 2025 első két bajnokiján, de az első siker még mindig várat magára, amit most hétvégén az Alba Fehérvárnál kellene megszerezni.

Fotó: Kovács Liliána
Ugyan a vendéglátók szintén két meccse nem nyertek az NB I.-ben, s a kupából is kiestek, de ez alatt kétszer a bombaerős Pakssal, egyszer a Debrecennel játszottak. Ráadásul a Fehérvár egy kifejezetten kétarcú csapat. Hazai pályán eddig csak az éllovas szombathelyiek és az atomvárosiak tudták legyűrni, viszont idegenben csupán a Honvédot és a Körmendet győzte le. Az NKA-nál is 9 pontos vereséget szenvedett még az ősz elején. Azaz, az Alba Regia csarnokban eddig csak a két első helyezett volt képes nyerni, s ezt a tendenciát kellene most megtörnie az akadémistáknak.
A siker már csak azért is fontos mindkét együttes számára, mert egyenlő mérleggel (8–8) állnak a 7. és 8. helyen, azaz egy közvetlen rivális ellen szerezhet a nyertes lépéselőnyt.
Az NKA fiatal játékosa a magas energiaszintben látja a siker kulcsát
– Nagyon jó formában lévő DEAC volt, amivel találkoztunk. Fizikálisan kemény meccset láthattak a nézők. Amit tudtunk, azt teljesítettük az új edző elvárásaiból. Próbáltuk alkalmazkodni hozzá, az energia szintünk is rendben volt. Nagyon kevés kellett volna a győzelemhez. Ez nagyon fájdalmas, de ezt próbáljuk javítani a következő találkozón – tekintett vissza Scherer Bálint a Debrecen elleni múlt szombati Magyar Kupa-mérkőzésre, majd az előttük álló kihívásokról is beszélt a klub felületein: – Talán a helyezése nem is mutatja, hogy az Alba milyen jó csapat. Képes nagyon extrán játszani. Itthon sikerült egy nagyon kemény meccsen megvernünk őket. Most is egy kiélezett összecsapásra számítok. Ha az energiánk a maximumon lesz, illetve védekezésben és támadásban is aggreszívak leszünk, végrehajtjuk Bojan utásításait, akkor minden esélyünk meg van a győzelemre.