Labdarúgás

2025.02.16. 17:10

Felállt a Lőrinc, de a végén büntetőt hibázott

Csak egy pontot hozott el az NB II. 17. fordulójában a Szentlőrinc a Soroksártól miután a hosszabbításban Nagy Richárd kihagyta a büntetőjét.

A Szentlőrinc számára nem kezdődött igazán jól a Soroksár elleni mérkőzés, bár Manner egy röviden hazaadott labdával majdnem gólpasszt adott Tóth-Gábornak, de Mergl jó ütemben jött ki a kapujából. A 31. percben viszont a másik oldalon is volt egy rosszul haza gurított labda, amire Kundrák le tudott csapni, s a kapuba lőtt, Szivacski már nem tudott menteni.

Szentlőrinc
Nagy Richárd előbb kiegyenlített, majd kihagyta a Szentlőrinc kulcsfontosságú büntetőjét
Fotó: Löffler Péter

Az egyenlítést a 64. percben sikerült összehoznia a Lőrincnek, Bőle passzára Nagy Richárd robbant be, és lőtte közvetlen közelről a hálóba.
Nagy a ráadásban büntetőt lőhetett, de középre tartó labdáját védte Mergl.

SOROKSÁR SC–SZENTLŐRINC SE 1–1 (1–0)

Labdarúgó NB II., 17. forduló. Budapest, Szamosi Mihály Sporttelep, 300 néző. Vezette: Zimmermann Márió (Kovács Gábor, Vrbovszki Pál).
SOROKSÁR: Mergl – Nagy O., Kékesi, Lakatos Cs. (Donatha, 66.), Csemer (Németh E., 66.) – Vass Á., Köböl – Dobos (Szabó Sz., 66.), Manner (Korozmán, 79.), Kundrák – Lovrencsics B. Vezetőedző: Lipcsei Péter.
SZENTLŐRINC: Gyurján – Szivacski, Szekszárdi M., Dinnyés, Kiss-Szemán (Kesztyűs M., 86.) – Vingler (Nyári, a szünetben), Rab – Bőle (Ábris, 86.), Nagy R., Papp Cs. (Hajdú, 60.) – Tóth-Gábor (Novák Zs., 82.). Vezetőedző: Waltner Róbert.
Gólszerzők: Kundrák (33.), ill. Nagy R. (64.).

Következik: Szentlőrinc SE–Mezőkövesd (02. 23., 14.00).

 

Hírlevél feliratkozás
Ne maradjon le a bama.hu legfontosabb híreiről! Adja meg a nevét és az e-mail-címét, és mi naponta elküldjük Önnek a legfontosabb híreinket!

Rovatunkból ajánljuk

További hírek a témában