2025.05.20. 11:32
Végső állomás: összecsapnak a baranyai foci legjobbjai

Fotó: Löffler Péter
A baranyai futballkedvelők tekintete a PMFC stadionra szegeződhet 21-én szerda délután. 17.00-kor ott került megrendezésre a Baranya vármegyei felnőtt férfi labdarúgókupa fináléja, amelyben az elsőosztály bajnoka a Mohácsi TE 1888, és a Gyógyfürdő Harkány együttese mérkőzhet meg egymással.
Mindkét együttes szép utat járt be a döntőig. Előbbi a Bogád Pogány, az Ócsárd, az Egerág és a Komló elsőszámú gárdáját múlta felül útja során, míg utóbbi a Borjád, a Szajk, a Siklós és végül a Villány legjobbjai legyőzésével került a végső párosításba.
Az elsőosztályban nyújtott kiemelkedő teljesítménye alapján a mohácsiak számítanak a döntő elsőszámú esélyeseinek, ugyanakkor nem becsülhetik le ellenfelüket. A Harkány csapata tavasszal kiemelkedő formát mutat, sikerült több magasabban jelzett riválisa ellen is fontos pontokat szereznie a bajnokságban. Utóbbi gárda többször bemutatta már szívósságát, azt, hogy akár az utolsó percekben is képes fontos gólokat szerezni.